KİŞİSEL DERS DUYURULARI

======================================================= 13.02.2022 Cumartesi
ÖDEV 2: (Son Teslim: 21. Ağustos Pazar: 24:00) (Ödev sisteminde Ö2 yüklenecek)

İNT.TAB. PROGRAMLAMA: Html, CSS ve Boostrap kullanarak konusunu kendinizin belirlediği bir siteyi örnek alarak benzer bir tasarım gerçekleştirin. Örneğin HepsiBurada.com gibi bir siteyi örnek aldıysanız burada geçen 20 tane uygulamayı kendi tasarladığınız siteye aktarın. Örneğin slayt geçişi, şifre girişi, NavBar uygulaması, Alt bilgi kısmı, kayan resimler (ürünler), Kategori kısmı vs bu şekilde 20 tane uygulamayı tek bir Web sitesi içinde uygulayın. Siteye üye giriş kısmını yapın. Bu kısım içinde C# programlama kullanın. Oturum açma kısmını Cookie (çerez) ile yaptığınızı gösterin. Ayrıca sitenin arama kısmını oluşturun. Buraya yazılan bir metni başka bir sayfaya aktarıp, orada görüntüleyin (Link içinde bilgi taşıma işlemi). Veritabanı işlemlerini öğrendiğimizde bu arama kelimesinin karşılığı VT den getirilecek).

GÖRÜNTÜ İŞLEME: İki tane ödev yapılacak tek pdf olarak Ö2 ye yüklenecek.

a) 6 numaralı ders notlarının sonundaki 7 nolu ödevi yapınız (Aynı resim üzerinde belli bir alan seçilip bulanıklaştırma ve netleştirme yapılması.)

b) Ders notlarında bulunmayan Canny Kenar bulma algoritmasını araştırın öğrenin ve programlayın. Ayrıca ders notlarında buluna Sobel Kenar bulma algoritmasınıda programa dökün. Her iki algoritmayı 5 adet farklı resimler üzerinde deneyin. Hangi algoritma hangi tür resimlerde kenarları daha iyi gösteriyor yorumlayın.

======================================================= 25.07.2022 Pazartesi
ÖDEV 1: (Son Teslim: 7. Ağustos Pazar: 24:00) (Ödev sisteminde Ö1 yüklenecek)

İNT.TAB. PROGRAMLAMA: İki tane ödev yapılacak. Tek Pdf içinde Ö1 yüklenecek.
a)
Şu linkte (http://www.ibrahimcayiroglu.com/Sayfalar/Mekanizma_Animasyon_Ornekleri-1.aspx) verilen 51 nolu mekanizmanın Animasyonunu programla yapın. Sürgü (trackbar) kullanarak mekanizmanın hızını yavaşlatıp artırın. Dönen kolun açısal hızını ve ivmesini hesaplatın. Bunları grafik olarak altında başka Pictureboxlarda çizdirmeye çalışın. Grafik çizdirme için sitede kodlar vardır. Çok küçük zaman dilimleri için her seferinde açıyı hesaplatırsanız ve bunları grafik olarak gösterebilirsiniz. Biraz fizik derslerindeki bilgilerinizi kullanın. Ne kadar geliştirirseniz o kadar yüksek puan alırsınız. İhtiyacınız olan tüm kodlar dersin sayfasında çeşitli uygulamaların içinde vardır. Sayfadaki dökümanları inceleyin..
b)
Dersin sayfasında geçmiş ödevler listesinde "ÖDEV-29. ARSA ALAN HESAPLAMA PROGRAMI" başlığı ile verilen ödevi yapın. Detayları oradadır.

GÖRÜNTÜ İŞLEME: 2 numaralı ders notlarının sonundaki 9 (Histogram kullanarak gelişmiş gece görüş kamerası) ve 10 numaralı (Kişiye özgü renk paleti) ödevleri yapınız.

======================================================= 22.07.2022 Cuma
Önümüzdeki haftadan itibaren Yaz okulu derslerinde E-YOKLAMA sistemi kullanılacaktır. Bu nedenle devasızlığa sistem karar vereceğinden öğrencilerin devamlara dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca ek puan olarak devam eden her bir hafta için +1 puan eklenecektir. Toplam 14 haftadır.

======================================================= 17.07.2022 Pazar
YAZ OKULU HAFTALIK DERS PROGRAMI

Derslere bu programa göre geliniz. 3 tane saat gayri resmi yerde işlenecek. Birleştirme yapıldı.

======================================================= 17.07.2022 Pazar
BAHAR dönemi tamamlanmıştır. YAZ OKULU İle ilgili ders duyurularını ve ödevleri buradan takip ediniz. Ödevleri aşağıdaki linkten sisteme yükleyeceksiniz. ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 15.02.2021 Pazartesi

Üniversitenin resmi SOSYAL HESAPLARını takip ederek, güncel duyuruları görebilirsiniz. https://www.facebook.com/krbkuni/
https://twitter.com/krbkuni
https://www.instagram.com/karabukuniv/?hl=tr
https://www.linkedin.com/in/karabuk-universitesi-2007/
https://www.youtube.com/user/kbu3nisantv

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ