2017 YAZ OKULU KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI


*************************************************** 19.Haz.2017 Çarş

Bilg. Dest.TEKNİK RESİM vize sınavı olarak Ödevler değerlendirilecektir. Final sınavı olarak yazılı sınav yapılacaktır. Sınıf içindeki çalışmalardan 3 artı alamayanlar son hafta Uygulama sınavına gireceklerdir. 3 artısı olmayan ve uygulama sınavını geçemeyenlerin ödevleri kabul edilmez. O tarihte Vize notu girilmiş olsa bile Finale yansıması sıfıra iner.

İnternet Tab. PROGRAMLAMA dersinde ödevler vize notuna dönüştürülecek. Final için yazılı sınav yapılacaktır.

Bilg. Dest. TASARIM dersinde hem Vize notu hemde Final notu ödevlerden verilecektir. Statik Analiz ödevleri Vize, Dinamik ve Fluent analiz ödevleri ise Final notu olarak değerlendirilecektir.

*************************************************** 18.Haz.2017 Salı

ÖDEV-2: (Son Teslim: 23 Temmuz Pazar, Saat 24:00)

Bilgisayar Destekli TEKNİK RESİM dersi için dersin sayfasındaki G12, G13 sayfalardaki çizimleri AutoCad yada SolidWorks'da Yeterli Görünüşleri (kesit yok) çizerek, katı modellerinide köşelerine koyunuz. ÖLÇÜLENDİRME leri yapınız. Her sayfaya 2 tane parça sığdırmaya çalışın. Sayfa adedi fazla olmasın.

İnt.Tab.PROGRAMLAMA dersi ile ilgili olarak dersin sayfasında verilen Geçmiş ödevler listesindeki 22 numaralı Askeri Atış Simülasyonunu programlayın. Detayları orada.

Bilgisayar Destekli TASARIM Dersi için dersin sayfasında verilen 9-Portal Vinç Tasarımını yapınız. Katım model yada bu hafta öğreneceğimiz kriş modelleme tekniklerinden hangisini isterseniz onunla modelleyin. Detayları orada.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ*************************************************** 12.Haz.2017 Çarşamba

Perşembe ve Cuma Jüri üyeliği görevi nedeniyle şehir dışında olacağım. Perşembe günkü Makine Elemanları dersini haftaya yapılacak derslerin sonuna 1 er saat, Bilg.Des.Tas. ise Haftaya yapılacak derslerin sonuna 2 şer saat eklenerek telafisi yapılacak.

*************************************************** 09.Haz.2017 Pazar

Mekatronik Mühendisliğini TERCİH EDECEK ÖĞRENCİLER İÇİN sahasında çalışan bazı uzmanların görüşleri

Oktay ARSLAN–Robotik Teknolojiler Uzmanı–NASA
Ali Rıza ERSOY–İcra Kurulu Üyesi – Siemens
İlge İPEK–Yönetici–Robotistan Elektronik A.Ş
Bilal TİMUÇİN–ArGe Mühendisi–İstanbul Ulaşım A.Ş
TV Haberi
Rehber Video
Dernek Tanıtıcı Sayfası

*************************************************** 08.Haz.2017 Cumartesi

Yaz Okulundan önce yaz okulu süresi içinde STAJ yapıp notunu yaz okulunda girilmesini isteyenler (Bu öğrenciler son sınıf öğrencileri olmalıdır. Normal 2. ve 3. sınıf öğrencileri Güz döneminde staj dersini aldıklarında notları girilir), defterlerini elektronik olarak 23.Ağustos 2017 tarihine kadar yüklemelidirler. Kağıt cilt olarak defterlerini de okula geldiklerinde asistanlara versinler. Daha önceden yükleyip notu henüz girilmeyenler tekrar yüklemeli.

Yaz Okulu AKADEMİK TAKVİMİ

*************************************************** 08.Haz.2017 Cumartesi

ÖDEV-1: (Son Teslim: 16 Temmuz Pazar, Saat 24:00)

Bilgisayar Destekli TEKNİK RESİM dersi için dersin sayfasındaki B3, B12, B24 nolu sayfalardaki çizimleri AutoCad yada SolidWorks'da çizerek hazırlayın. Çizimlerinizi Sayfalarda nasıl verildiyse, ona benzeterek yerleşimini sağlayın (Yani B3'te 6 tane parça varsa sizde tek sayfaya yine aynı 6 resmi yerleştirin). Çizimlerde çizgi kalınlıkları, Ölçüler olacak. Sayfa kenarında çerçeve ve alt kısımda Antet bulunacak.

İnt.Tab.PROGRAMLAMA dersinin 1. Haftanın sonunda bulunan "Pi sayısı, e-sayısı ve Mükemmel sayı" nın ne olduğunu önce öğrenin ardından bu sayıları en hassas yada en fazla sayıda farklı sayı bulmaya yönelik olarak hesap yaptırın. Konunun tam olarak bir detayı yoktur. Bu mantıkla bu sayıları ilk defa bulan siz olacak mışsınız gibi, programlayarak bulmaya çalışın. En mantıklı programlama ve açıklamaya göre değerlendirme yapılacaktır.

Bilgisayar Destekli TASARIM Dersi için dersin sayfasında verilen 2-F: Kollu Pres Tasarımını yapınız. Detayları orada verilmiştir.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

Ödevleri sisteme yüklerken dikkat edilecek hususlar

*************************************************** 05.Haz.2017 Çarşamba

Makine Elemanları Grupları

Ders ikiye bölünmüştür. Sistemden gruplara ayrılamadığı için Liste üzerinden ikiye ayrılmıştır. Herkes kendi hocasının saatinde derse girecektir. Sınavlar ve değerlendirmeler ayrı ayrı yapılacaktır. Her iki grubun birbiriyle bir bağlantısı olmayacaktır.

*************************************************** 30.Haz.2017 Cuma

Yaz Okulu DERS PROGRAMI (kişisel program)

Diğer bölümlerden gelen öğrenciler bu programa göre katılmak zorundadır. Kendi bölümlerinin ilan ettiği yerde dersler işlenmez. MAKİNE ELEMANLARI iki ayrı Şubeye bölündü. A şubesine ben, B şubesine Bilal ÇOLAK hoca girecektir. Şu anda sistemde liste tek olarak gözüküyor ama şubelere ayrılacaktır.

*************************************************** 29.Haz.2017 Perşembe

MEZUNLARIMIZIN çalıştıkları kurumlarda, teknoloji geliştirme ve ArGe faaliyetleri için alabilecekleri HİBE desteklerine yönelik ekdeki dökümanı incelemeleri tavsiye olunur. Bu konuda fikir ve bilgi almak için benimle de irtibata geçebilirler. TÜBİTAK Ar-Ge ve Yenilik Destek Programları (TEYDEP)

*************************************************** 29.Haz.2017

BAHAR dönemi tamamlanmıştır. YAZ OKULU için duyuruları buradan takip edebilirsiniz.