KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI

======================================================= 15.01.2021 Cuma

FİNAL/BÜT Proje ve Sınavları

Projelerin son teslim tarihi bütünleme sonuna kadardır (09 ŞUBAT SALI 24:00 kadar)

TEKNİK RESİM dersi:
Finalde SINAV yapılacaktır. Sınav %50 + Projeler %50 etki edecektir. Finalde yapılan yazılı sınavı Bütünlemede de geçerlidir. Bütünlemede tekrar sınava girmenize gerek yoktur. Yinede sınava girmek isteyen olursa iki kat daha zor sorulur (Bu kişiler mail çekip sınava girmek istediğini bildirmesi gerekir). Finalde sadece yazılı sınava çalışın. Bütünlemede de sadece projelere odaklanın. Böylece zamanı verimli kullanarak geçmeniz kolaylaşmış olur.

Teknik Resim PROJELERİ: Dersin sayfasındaki Proje 2-EMNİYET SUBABI (Ödev 7 yüklenecek), Proje 3-SALMASTRA KUTUSU (Ödev 8 yüklenecek), Proje 5-REDÜKTÖRLÜ KASNAK ((Ödev 9 yüklenecek)) projelerindeki tüm parçaların katı modellerini çizin. Katı modellerin teknik resimlerini oluşturun (Üzerinde ölçüler, toleranslar ve iç kısımları gösteren kesit resimleri olsun (verilmeyen ölçüleri kendiniz atayın) (hala görünüşlerin nereye çizileceğini öğrenemeyen varsa geçmeyi hak etmiyor demektir. Kısaca görünüşleri RASTGELE YERLERE çizenler yüksek puan alamaz.) Ardından katı modelleri montaj haline getirin. Sonra montaj teknik resmini oluşturun (bitişik parçalar zıt yönlü taransın, miller taranmaz, montaj antetini oluşturun). Katı model montajını oluşturduğunuzda içerisinde yay bulunan Emniyet Subabı projesinde yay mekanizmasını çalışır hale getirin. Yani üzerine bastırıldığında yay sıkışarak hareket edebilsin (bu konuyu araştırın). Yapabilenler birkaç resim ekleyerek hareket ettiğini göstersin. Ayrıca Redüktörlü kasnak projesinin montajını yaptıktına sonra giriş mili döndürüldüğünde çıkış kasnağının dönebildiğini gösterin (konuyu araştırın). (Ö7, Ö8 ve Ö9 sırasıyla yükleyin)

Çizimler fabrikada çıktısı alınıp direk imalata gönderilecek kalitede olsun. EKRAN GÖRÜNTÜLERİ (yani Solidworksün menüleri resimlerin etrafında gözükmesin, Printscreen yapıyorsanız kırpın..) şeklinde koyanlar direk yarı puan üzerinden değerlendirilecek. Resimlerdeki Antetleri doldurun. Yerleşimi düzgün yapın.
Projeleri bütünleyeme kadar özenerek yapın. Finale yetiştirmeye çalışmayın. Kötü bir proje yapıp kalırsanız, bütünlemede tekrar yüklerseniz notunuz %70 üzerinden değerlendirilir. O yüzden bir kez yapın ama tam yapın. Yani bütünlemede teslim edin.

İNT. TAB. PROG ve WEB TASARIM dersi: (Ortak proje)(Ödev 7 ye yüklenecek)

Bu derslerde Finalde ve Bütünlemede yazılı sınav YAPILMAYACAKTIR. Notlar detaylı Tek bir PROJE ÜZERİNDEN verilecektir. Proje konusu dersin sayfasındaki Geçmiş Ödevler Listesindeki ÖDEV 24: TİCARİ ALIŞVERİŞ SİTESİ olacaktır. Detayları orada anlatılmıştır. Birbrinizden alış-veriş yapmayın. En ufak bir tarz, kod ve tasarım benzerlikleri kopya olarak değerlendirilecektir. http://www.ibrahimcayiroglu.com/Dokumanlar/InternetTabanliProgramlama/GecmisOdevlerListesi.pdf

(NOT: İnt.Tab. Prg dersi için daha önceden sınav yapılacağı söylenmişti. Fakat Vize sınavlarında oluşan gözlemlere göre Uzaktan eğitim sisteminde o kadar söylenmesine rağmen kopya oranı çok yüksek çıkmaktadır (%60-70 ler seviyesinde). Bu nedenle notlar sadece Proje üzerinden verilecektir. Tek bir proje verildiğinden inceleme için daha geniş zaman olacaktır ve kopya benzerliklerini bulmak daha yüksek çıkacaktır. Buna dikkat edin. Özellikle konuyu bilenler başkasına vermesin. Onların canı daha fazla yanmaktadır. Bilmeyen kişi için zaten o kadar önemli değildir. Öyle de kalacak böyle de kalacaktır)
Projeleri bütünleyeme kadar özenerek yapın. Finale yetiştirmeye çalışmayın. Kötü bir proje yapıp kalırsanız, bütünlemede tekrar yüklerseniz notunuz %70 üzerinden değerlendirilir. O yüzden bir kez yapın ama tam yapın. Yani bütünlemede teslim edin.

MAKİNE ELEMANLARI dersi:
Bu derste Hem Finalde hemde Bütünlemede bu site üzerinden Yazılı sınav yapılacaktır. Sorular herkese farklı değerlerde gelecektir. Vizede çok yüksek kopya oranı vardı (%70 ler seviyesinde-çoğu kopya biliniyordu ama takibi yapılamamıştı). Bu nedenle Finalde ve Büt daha dikkatli okunacaktır. Cezalandırma daha yüksek tutulacaktır. Finalde aldığınız notun %20 si bütünlemeye artı puan olarak etki edecektir. Finalde yüksek not almanız lehinize olur. Finalde sorulacak konular. a) Temel mukavemet prensipleri (sürekli mukavemet dahil) b) Sıkı Geçme c) Civatalar (Miller ve Kamalar dışında tüm konular). Kayış kasnak konusu yetişmediği için sorulmayacaktır.

======================================================= 12.01.2021 Çarşamba

TEKNOFEST Başvuruları başlamış durumdadır. Bu yıl 34 Kategoride İstanbul'da düzenlenecektir. Başvuracak yada katılacak ekipler aşağıdaki linkten takip edebilir. Son Başvuru 28 Şubat Teknofest Linki Geçmiş yıllarda farklı kategorilerde "Kavramsal Tasarım Raporu" başarılı bulunan ekiplere 8 bin TL'ye kadar, sonrasında "Detaylı Tasarım Raporu" kabul edilen ekiplere ek olarak 4 bin TL' ye kadar malzeme desteği ödemesi yapılmıştır.

Üniversitemiz bünyesinde Teknofest sürecinde koordinasyonu birimimiz sağlayacak olup; Teknofest süreci ile ilgili duyuru ve detay bilgiye Teknoloji Transfer Ofisi web sayfasından (tto.karabuk.edu.tr) ulaşılabilir. Teknofest programına başvurmak isteyen öğrencilerin ve ekiplerin aşağıda linki belirtilen duyuruyu dikkatle okumaları ve Teknofest Başvuru İzleme Formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu bağlamda Teknofest programına ilişkin duyuruların bölümünüz tüm akademik personeline duyurulması hususunda;

TTO Duyuru Sayfası: tto.karabuk.edu.tr

======================================================= 03.01.2021 Pazar

ÖDEV verilen 3 dersten Vize notu 5 tane Ödev üzerinden verilecektir. Bu ödevlerden zamanında yapamadığınız bir tanesinin TELAFİSİ için izin verilmiştir. 06 Ocak Çarşamba akşamına kadar Ö7 numarasına yüklesinler. Başka bir numaraya yüklemeyin, Bakılmaz..

Benden PROJE Dersi alanlar Çarşamba Akşamına (06.01.2021) kadar yaptıkları çalışmaları anlatan dökümanları sitedeki açık olan ilk numaraya yüklesinler. Bu dökümanlardan VİZE notu verilecektir.

======================================================= 01.01.2021 Cuma

FİNAL sınavları

======================================================= 30.12.2020 Pazartesi

ÖDEV 5: (Son Teslim: 03.Ocak Pazar 24:00)

A) TEKNİK RESİM: P9 ve P10 sayfalarındaki 7 tane parçanın önce katı modelini çizin. Ardından görünüşleri otomatik olarak çıkartın. Ardından uygun düzlemlerden kesit alın. Otomatik görünüşlerdeki çizimleri kurallarına uygun şekilde düzenleyin (Gereksiz veya eksik ölçü olmasın, eksenler yerleştirin, teğet kenarları kaldırın, Kesit düzlemi taralı olsun, destek parçaları taranmasın).

B) İNT. TAB. PROG. C) WEB TASARIM: (Ortak Ödev)

ÜRÜN KAYIT FORMU VE LİSTELEME
a) Ürün kaydetmek için önce Ana Kategori ve alt kategorileri kaydedin (Fakülte ve bölüm kayıtı gibi).
b) Daha sonra seçilen alt kategoriye bir ürünü kaydetmek için kayıt formu oluşturun. Kayıt formunda bazı alanları doldurmak zorunlu olsun. Bazı bilgileri girerken formatın uygun girilmesi zorunlu olsun (Örneğin Fiyatı girerken ürün double formatından olsun). Ürünün fotografı da eklensin. Fotografı kaydederken iki ayrı boyutta kayıt yapılsın. Küçük boyu ve büyük boyut (ders notlarında örnek vardır).
c) Ardından kaydedilen ürünleri listeleme sayfası oluşturun. İki farklı şekilde listeleme yapılabilsin. Textbox a girilen ifadenin geçtiği ürünleri listelesin. Yada Ana kategori ve ardından alt kategori seçildiğinde, o alt kategoriye bağlı tüm ürünler listelensin. Listelerken fotograflarıda gözüksün. Küçük fotograflarla listeleme yapsın. Fotografa tıklayınca o ürüne ait büyük fotograf ayrı bir sayfada açılsın. (Listelerken kullanacağınız liste tipi Gridview ve Html tablosu şeklinde oluşturabilirsiniz)

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ
Not: Tüm bilgiler ders notlarında vardır. Sizin yapacağınız bu bilgileri bu ödeve uygun şekilde düzenleyip çalışır hale getirmektir.

======================================================= 07.12.2020 Pazartesi

ÖDEV 4: (Son Teslim: 13.Aralık Pazar 24:00)

A) TEKNİK RESİM: P3 ve P7 sayfalarındaki 4 tane parçanın katı modelini çizin. Ardından görünüşleri çıkarın (otomatik olabilir). Görünüşlerden bir tanesi TAM KESİT olarak gösterin. Kesit düzlemi taralı olsun. Bir diğer N9 yaprağındaki 6 tane parçanın katı modelini çizin. Görünüşlerini çıkarın (otomatik olabilir). Görünüşlerden bir tanesi yarım kesit şeklinde olsun. Tüm parçaları ölçülendirin.

B) İNT. TAB. PROG. C) WEB TASARIM: (Ortak Ödev)

PERSONEL OTOMASYONU
a) Programı MASTER PAGE sayfa yapısı kullanarak tasarlayın. Master sayfa üzerinde linkler ve ÜYE GİRİŞİ kısımları olsun. Üye girişi yaptıktan sonra linkler aktif olsun. Estetik bir tasarım oluşturun.
b) Şifre giriş yapıldıktan sonra Personel KAYIT FORMU sayfasından yeni personel kaydedilebilsin. Sayfada FOTOGRAF ekleme de bulunsun. Basit bir sayfa olmasın. Personelin Kimlik Bilgileri, İletişim Bilgileri, Kadro Bilgileri şeklinde üç bölüm halinde aynı sayfada kayıt yapılabilsin. Doldurulması zorunlu alanları boş bırakırsa kayda müsaade etmesin ve uyarı versin. Personeli kimlik numarası ile kaydederken her kimlik numarasına 1 kişi kaydedilebilsin. Kayıt esnasında bu kontrolü yapın. (Her butonuna tıklandığında veritabanını komple tarasın aynı kimlik numaralı bir başka kişi varmı kontrol etsin. Yoksa kayıt yapsın.)
c) Kayıtlı personelleri Listeleme sayfası olsun. Personel bilgilerini listelerken fotografları da gözüksün. Fotograflı bir şekilde LİSTELEME için tabloyu HTML kodları ile oluşturabilirsin..
d) Aranan personeli BULma sayfası olsun. Personelin Kimlik numarası yazılıp butona basılınca tüm bilgilerini sayfa halinde gösteren bir form gelsin. Personelin fotografıda köşede gözüksün. Çıktı alınabilmesi için bilgilerin düzgün gözükmesine ve ayrı beyaz bir sayfa olarak açılmasına dikkat edin. Sayfa formatında üstte Firmanın (yada üniversitenin) Logosu ve adı olsun. Yani başlıklı kağıt şeklinde gerçek resmi bir belge görünmümünde olsun. Formun altında yetkili birinin imza yeride olsun.
e) Bilgileri GÜNCELLEME sayfası olsun. Kişiyi kimlik numarası ile aradığımızda bilgileri form üzerindeki Textboxlara dolsun. daha sonra istenilen bilgilerinde gerekli değişiklikler yapılabilsin. Fotografı da buradan değiştirilebilsin. KAYIT SİLME butonu yine sayfada bulunsun.

Not: WEB TASARIM dersini alanlar sadece fotografla listeleme kısmını eklesin. Fotograf kaydetme haftaya anlatılacaktır.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 03.12.2020 Perşembe

Genç girişimcilere Hibe Desteği

======================================================= 23.11.2020 Pazartesi

Kişisel VİZE SINAVLARI:

b) WEB TASARIM: Bu derste Vizede sınav yapılmayacaktır. İlan edilen TARİHİ DİKKATE ALMAYIN. Vize notu Ödevlerden oluşturulacaktır. Ocak-2021 in ilk haftasına kadar ödev yapmaya devam edilecektir. 6 adet ödev olacaktır.

c) PROJE DERSLERİ: Proje derslerinden yapmış olduğunuz çalışmalara Ocak-2021 ilk haftasına kadar devam ediniz. O tarih geldiğinde Vize notu için ödev sistemine yaptıklarınızı anlatan döküman yüklemeniz istenecektir. Bu dökümanlar üzerinden Vize notu verilecektir.

* VİZE notları, not girişinin son günü olan 08 Ocak 2021-Cuma gününden 3 gün önce buradan Excel olarak ilan edilecek. Varsa bir hata bildireceksiniz. Ardından Sisteme girilecektir. O tarihe kadar herhangi bir not açıklanmaz.
* FİNALler ile ilgili duyuru zamanı geldiğinde yapılacaktır.


======================================================= 19.11.2020 Perşembe

VİZE Sınavları ile ilgili duyuru

Sınav Haftası DERSLER DEVAM EDECEKTİR. Dersle sınav çakıştığı zaman, dersler kayıttan izlenecektir. Hocaların dersi ile sınavı çakışırsa, dersler başka bir zamanda işlenerek kayıt altına alınacaktır.

======================================================= 16.11.2020 Pazartesi

ÖDEV 3: (Son Teslim: 22.Kasım Pazar 24:00)(Ödev Yükleme Sayfasında Ö3'e yüklenecek)

A) TEKNİK RESİM: G11 ve G13 (12 yok!) sayfalarındaki 9 tane parçanın KATI modellerini çizin. Üç görünüşlerini çıkarın. Görünüşleri 2 boyutlu çizim ekranında kendiniz bizzat çizerek oluşturun. Ardından ÖLÇÜLENDİRMEleri yapın. Otomatik çıkarılan görüşlerden bu ödev için puan alınamaz. (Bazıları konuyu anlamamış. Katı modeli Part kısmından, Görünüşleri Drafting kısmından çizeceksiniz. Bunları Wordde bir araya getirip pdf ye dönüştüreceksiniz.)

Bu sene ARTI UYGULAMASI kaldırılmıştır. Uzaktan eğitim sisteminde kontrol zor olduğu için sadece ödev sınavlar ile değerlendirmeler yapılacaktır.

B) İNT. TAB. PROG. C) WEB TASARIM: (Ortak Ödev)

"Popüler Uygulamalar Web Sayfası" isminde bir ödev yapın. Ödevde Kullanıcı ve Şifre girişi olsun. Sayfanın üst tarafına estetik katacak resim işlem programları ile güzel bir afiş koyun. Sol tarafta linkleriniz bulunsun. Linkler başta Gözüksün ama kullanılamasın (yani Enabled özelliği false olsun). Kişi şifre girişi yaptıktan sonra Bu linkler aktif olsun. Linklere tıklandığında açılan alt sayfalar sağ taraftaki pencerenin içerisinde gözüksün. (Bu uygulama geçen hafta anlatılan "iframe" etiketi ile yada bu hafta anlatılacak Master Page uygulaması ile yapılabilir.) Şifre girişinde beni hatırla işaretlemesi olsun. Bu işaretlenince 3 gün boyunca kişi direk siteye girebilsin. (Bunu yapabilmek için geçen hafta anlatılan Session yada Cookie uygulamalarına bakın). Oturumu kapat seçeneği olsun. Bu işaretlenince kişinin kişi için oluşturulan Session yada Cookie silinsin. Böylece kişi şifre girişi yapmaya mecbur kalsın. Sayfada bulunacak linkler yada açılacak alt sayfalar şunlardan oluşsun.

a) Hesap Makinası Sayfası (4 işlem artı Trigonometrik (açılar vs) fonksiyonlar olsun)
b) Fotograf Albümü (Sayfa açıldığında altta kayan yazıdakine benzer küçük resimler olsun. Bunların üzerine tıklanınca büyük resim sayfanın üstünde açılsın.
c) Birim Dönüştürme Sayfası: Texbox a girilen bir birimin karşılığı hemen yanındaki Dropdownlistten (açılır menü) seçilince onun değerini altta kullanıcıya göstersin.
d) İdeal Kilo Hesaplama Sayfası: Kişi boy ve kilo sunu girince, Kilo durumunu kişiye söylesin. Bunun sağlıkçıların kullandığı formülün detaylarını öğrenin. Kişinin kilo durumu çok zayıfsa yan tarafta zayıf bir kişi silüeti gözüksün, kilolu ise kilolu bir silüet gözüksün. Böylece sayfaya bir canlılık ve görsellik katmaya çalışın..

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 27.10.2020 Salı

ÖDEV 2: (Son Teslim: 08.Kasım Pazar 24:00)(Ödev Yükleme Sayfasında Ö2'e yüklenecek)

A) TEKNİK RESİM: K4, K5, K6 sayfalarındaki tüm çizimler ile K18 sayfasındaki ilk 12 çizimin, sadece 3 görünüşünü çizin ve ölçülendirmelerini yapın. Katı model çizimi yok.. Çizgi kalınlıklarına dikkat edin.

B) İNT. TAB. PROG.: Mekanizma Tekniği Dersinin sayfasındaki (http://www.ibrahimcayiroglu.com/Sayfalar/Mekanizma_Animasyon_Ornekleri-1.aspx) 41 numaralı mekanizmanın animasyon hareketlerini derste anlatıldığı şekilde yaptırın. Mekanizma hızı ayarlanabilir olsun (TrackBar). Dönen diskin hız grafiğini ve aşağısındaki Kramayer dişlinin (doğrusal dişli) hareketinin nasıl değiştini, yine çizim yöntemleri kullanarak Grafiğini çizdirmye çalışın. Bunun için Grafikler yan tarafta ayrı bir picturebox içinde gösterilebilir..

C) WEB TASARIM: İnt.Tab.Prg. dersinin sayfasındaki "Geçmiş Ödevler Listesi"nde bulunan "Ödev25:Fizik Konularını Öğreten Bir Masaüstü Program Yazınız" başlığı ile verilen ödevi yapınız. Eksik olduğunuz konular var ise sitede verilen diğer örnekleri inceleyin. Özellikle Picturebox içerisinde resim nasıl görüntülenir bunları internetten yada ders notlarından öğrenin. Ödevin nasıl olacağının ana mantığı verilmiştir. Kendi mantığınıza göre olabildiğince geliştirmeye çalışın. Programın görselliği önemlidir ona da dikkat edin..

Yanlış numaraya yüklenen ödevden puan alamazsınız. Dikkat edin...

======================================================= 20.10.2020 SALI

ÖDEV 1: (Son Teslim: 01.Kasım Pazar 24:00)(Ödev Yükleme Sayfasında Ö1'e yüklenecek)

A) TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki B3, B18, B30 numaralı ödevleri SolidWorks (yada başka bir çizim programında) çizip Pdf şekline dönüştürüp Ö1 yükleyin. Çizgi kalınlıkların, eksen çizgilerine dikkat edin. Eksen çizgileri ince olacak. Ölçülendirmeleri yapın. Ölçü çizgileri ince olacak. Çizimlerden bazıları inc ölçüsü olarak verilmiş. Örnek: 3-5/11 gibi. Bu ölçüleri mm çevirirken 25.4 ile çarpın. 5/11=0.45 bunun üzerine 3 eklersek, sonuç 3.45 inc olur. Buda 3.45x25.4=87.63 mm olur.

B) İNT. TAB. PROG.: Dersin Sayfasındaki 37-Uçak Serbest Atış Animasyonu uygulamasını yapın. Bu uygulamada uçağın hızını ve yüksekliğine bağlı olarak, bombanın bırakılacağı zamanı hesaplamanız gerekir. Bunun için Fizikteki eğik atış formüllerini kullanmalısınız. Detayları sayfada anlatılmıştır. Kendinizden başka eklemelerde yapın. Olabildiğince gerçekçi gözüksün.

C) WEB TASARIM: İnt.Tab.Prg. Dersin sayfasındaki GEÇMİŞ Ödevler Listesin'deki 1-Not Giriş Programı, 2-Sayı Tutma Oyunu başlıkları ile verilen iki ödevi yapınız. (Dikkat: Ödevlerin ikisi tek PDF haline haline getirilip sistemdeki Ö1 yüklenecek. Bunların ikisi tek bir ödevdir. Çalışan ekran görüntüleri ve kodlar konulacaktır). Ödevlerin içeriği Ders Notları 1 ve 2 ile alakalıdır. Öncelikle bu ders notlarındaki uygulamaları bizzat kendiniz deneyerek yapın. Çoğu derste uygulandı ve anlatıldı. Kendiniz denemedikten sonra öğrenemezsiniz.. Bu hafta sonu yapılacak olan Ek derse katılmaya çalışın. Döngüler ve bu ödevlerin nasıl yapılacağına dair açıklamalar orada tekrar verilecektir.
Dikkat: Bu dersteki ödevleri yüklerken aşağıdaki Ödev Yükleme linkindeki 8 nolu sırada Dersin Listesine önce kendinizi kaydetmeniz gerekiyor. Sonra alttaki listeden şifrenizle ödevinizi yüklemelisiniz. İlk kayıtta Şifrenizin fotografını çekin. Sonra Unutmayınız...

======================================================= 19.10.2020 Pazartesi

USD230-WEB TASARIM dersi için 24.Ekim.2020 Cumartesi günü saat 21:00 de Ek ders yapılacaktır. isteyen tekrar katılabilir.

======================================================= 16.10.2020 Cuma

TÜBİTAK, Lisans ve Yüksek Lisans proje derstekleri çağrısına çıkmıştır. Bitirme projesi yapan öğrencilerimizin bu desteklere başvurması önemlidir. Hem projenize destek alırsınız, hemde özgeçmişinize resmi bir projeyi bitirdiğiniz için belgesi olan bir madde eklemiş olursunuz.. Detayları İnceleyin

======================================================= 07.10.2020 Çarşamba

Benden PROJE DERSİni alan öğrenciler şu hususlara dikkat etsinler. Haftalık olarak dersler belirlenen saatlerde işlenmeyecektir. Projelerinizi belirleyip çalışmaya kendiniz başlamanız gerekiyor. Bunun için yapmayı düşündüğünüz proje konusu ile ilgili şu bilgileri bana maille gönderiniz. Dönem sonuna 3 hafta kala, ortak bir saat ve sanal ortamda projelerinizi bana sunacaksınız.

Proje Başlığı:
Proje Detay Anlatımı:
Projeyi Yapacak kişiler: (Grup olacaksa en fazla 3 kişi olabilir).
Projeyi bu dönem bitirecek misiniz yoksa ikinci dönemde devam edilecek mi, açıklama yapınız:
Mail adresleriniz:

VİZE notu: İleride ilan edilecek tarihte, O zamana kadar ne yaptıysanız, bu bilgileri tez formatında hazırlayıp (Tez formatı sitede vardır) Ödev sistemine yükleyeceksiniz. Döküman içeriğine göre not verilecektir.
FİNAL notu: Son haftalarda yapılacak proje anlatımınızdan ve Final/Bütünleme de yükleyeceğiniz Bitmiş projenin dökümanı üzerinden, ayrıca çalışır sistemi anlatan video linki üzerinden Final notunuz verilecektir (bütünlemeye kadar tüm eksikleri bitirip video sunusunu çekmiş olmanız gerekir). Yüklediğiniz dökümanın en sonunda bu videonun linki olmalıdır. Detay tarihler ileride verilecektir. Şimdilik buna göre hazırlıklarınızı yapınız. Proje konularınız için Sitedeki ilgili sayfayı inceleyin. Daha başka proje örnek linkleri de eklenecektir.


======================================================= 05.10.2020 Pazartesi

Bölümümüze yeni katılan 1. sınıflar için bu Çarşamba (07.Ekim) Saat 14-15 arasında Team programı üzerinden ORYANTASYON (Tanıtım, yönlendirme, kılavuzluk) Programı düzenlenecektir. Detaylar için tıklayın

======================================================= 17.09.2020 Perşembe

Güz dönemi uzaktan eğitim şeklinde olacağından, STAJını yapmayan öğrenciler varsa, stajlarını dönem içinde yapabileceklerdir. Konuyu Ali Tahir hoca takip etmektedir, yapacağı duyuruları bölüm sayfasından okuyun.

======================================================= 09.09.2020 Çarşamba

GÜZ DÖNEMİ tüm derslerin UZAKTAN eğitim yolu ile yapılacağına dair gelen yazı..

======================================================= 02.09.2020 Çarşamba

Bölüm Öğrencilerimizin ve Hocalarımızın, Proje çalışmaları ve Yarışma başarıları ile ilgili medya haberlerini okumak için tıklayınız..
Karabük Üniversitesi, TEKNOFEST yarışmalarına hazır
KBÜ’lü öğrenciler TÜBİTAK başarılarına bir yenisini daha ekledi

======================================================= 26.08.2020 Çarşamba

Yaz Okulu Ders ve Sınav dönemi tamamlandı.. Tek ders sınavları ile ilgili duyurular yapılacaktır. Diğer duyurular sıfırlandı.
ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 16.07.2020 Perşembe

Üniversitenin resmi SOSYAL HESAPLARını takip ederek, güncel duyuruları görebilirsiniz. https://www.facebook.com/krbkuni/
https://twitter.com/krbkuni
https://www.instagram.com/karabukuniv/?hl=tr
https://www.linkedin.com/in/karabuk-universitesi-2007/
https://www.youtube.com/user/kbu3nisantv