KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI


======================================================= 06.Kasım.2018 Perşembe

MAZERET SINAVLARI

======================================================= 06.Kasım.2018 Perşembe

ÖDEV 4 (Son Teslim 16 Aralık 2018, 24:00):
TEKNİK RESİM:
-L5 ve L6 yapraklarındaki 4 parçanın Yarım Kesit Uygulaması yaparak 2 görünüşünü
-J4 ve J5 yaraklarındaki 4 parçanın iki düzlemden kesit alarak 3 görünüşünü (örnek uygulama 1 nolu yaprakda var)
-N4,N5 ve N6 yapraklarındaki 6 parçanın 3 görünüşlerini çizin en az bir görünüşü kesit halinde gösterin.
(Tüm parçaların Katı model çizimleri köşelerine konulacak. İç kısmında çok fazla detay olan parçaların kesit alınmış katı modeli de verilecek. Ölçülendirmeler görünüşlere uygun şekilde dağıtılarak verilecek. )

İNT.TAB.PRG: Geçmiş ödevler sayfasındaki "31-Firma Rehberi Sitesi" projesini yapınız.

PROJE DERSLERİ: Projenizle ilgili ilerlemeleri anlatan bir döküman yükleyiniz.

GEÇMİŞ ÖDEVLER: Geçmiş 3 ödevi yapamayanlar Ödev 8,9,10 numaralara sırana göre yüklesinler (TÜM DERSLER için geçerli). Yani Ödev1, ödev 8 e, Ödev 2, Ödev9 a, Ödev 3 ise, Ödev 10 a yüklenecek. yüklenecek. Geçmiş bu ödevler 1x ile çarpılarak notlandırılacak. Zamanında yapan 1,2,3 numaraya yükleyenler ise 1,25x ile çarpılarak notlandırılacak.

======================================================= 29.Kasım.2018 Perşembe

Benden PROJE DERSİni alanlar ekdeki dökümanı indirip ilgili alanları doldursunlar. Buna göre Çarşamba günleri 15:30-17:00 arasında (*** 264 ***) de işlenen proje derslerinde anlatım sırası belirlenecek ve herkesin proje takibi bu döküman üzerinden yapılacak. Dersten önce maille geri gönderin. Proje konuları

======================================================= 29.Kasım.2018 Perşembe

Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre tüm bilginin kaynağına erişerek bilgilerin kullanımı, sanayi ortağının bulunması veya sanayi ortağıyla eşleştirme, fikir ürünlerinin ticarileştirilmesi, projelendirilmesi aşamalarında hem akademisyenlerimize hemde öğrencilerimize gerekli destekler verilmesi amacıyla çalışmalar başlatılmış bulunmaktadır. Bu bağlamda bölümümüzde proje yapan son sınıf öğrencilerinin BİTİRME PROJELERİ hakkında Teknoloji Transfer Ofisine bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Link

======================================================= 29.Kasım.2018 Perşembe

30 Kasım 2018 Cuma günü saat 11:00-15:30 arasında Teknoloji Fakültesi, 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda FİGES firması tarafından "MATLAB-SIMULING" eğitimleri verilecektir.

======================================================= 22.Kasım.2018 Perşembe

Haftaya Çarşamba Gününden itibaren 15:30-17:00 saatleri arasında PROJE SUNUMLARI boş bir sınıfta yapılacaktır. Benden proje alan herkes derslere katılsın. Çakışan dersi varsa Finale kadar en azından bir kez sınıfta sunumunu yapması gerekir. Final Değerlendirmesi aşağıdaki şekilde olacaktır.
%75 Yüklenen Dökümandan (en son bütünlemede teslim)
%10 Sınıfta anlatım (Sınıfta anlatmayan bu puanı kaybeder)
%5 Grup yada tek kişi yapmaktan
%5 Ortaya çalışır bir sistem çıkarırsa ve Video sunu yayınlarsa.
%5 Derslere katılımdan, devamdan.

======================================================= 22.Kasım.2018 Perşembe

DUYURU: "Hava Kuvvetleri Komutanlığı 11. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nın ilgi yazısıyla Hava Kuvvetleri Müzesi'nin (Etimesgut/Ankara) Türk ve Dünya havacılık tarihine ait gelişmeleri kronolojik bir düzen içerisinde ziyaretçilerine aktarmak ve Türk gençliğine havacılık sevgisi aşılamak maksadıyla 1998 yılından bugüne hizmet verdiği, Müzenin Pazartesi günleri hariç her gün 09:00-16:30 saatleri arasında bireysel veya gruplar halinde ziyaret edilebildiği, 0 312 244 85 50 / 4754 irtibat numarasının aranarak randevu alınması halinde gruplardan ücret alınmadığı bildirilmiş olup; üniversite öğrencileri ile öğretim elemanlarının sunulan bu hizmetten haberdar edilmesi talep edilmiştir."
(Yazının devamında tüm zamanlarda öğrencilere ücretsiz olduğu bildirilmiş. Ankara'ya yolu düşenlerin havacılık teknolojilerini yakından görmesi açısından tavsiye edilir)

======================================================= 11.Kasım.2018 Pazar

İNT. TAB. PROG. dersinin VİZE Notu Ödevlerden verilecektir. FİNALde sınav ve 2 adette proje verilecektir. Sınav %60, Projeler %40 olarak değerlendirilecek. Finalde projeleri yetiştiremeyenler, Bütünlemede teslim eder. Finaldeki sınav bütünlemede geçerli olacaktır.
Vize sınavı için şimdiye kadar ödevi yapmayanlar geçmiş ödevlerini şimdiden hazırlasınlar. İleride vizeler ilan edilmeden bir hafta önce 3 gün açık tutulacak ve o esnada yüklersiniz. (Kesin tarih ileride ilan edilecek..)

Teknik Resim dersinde VİZE notu hem sınavdan hemde ödevlerden oluşturulacaktır. Finalde de sınav yapılacak ve Projeler verilecektir. Projeleri Finalde yetiştiremeyenler, bütünlemede teslim edebilir. Finaldeki sınav, bütünlemede geçerli olacaktır.

======================================================= 10.Kasım.2018 Cumartesi

Dekanlıktan gelen bilgiye göre Bazı sınıflarda değişiklikler var. İsmini programda göremeyen öğrenciler 364 (Maks 36 kişi), 250 (Maks 15 kişi) olan dersliklere geçsinler. Diğer sınıftakiler isimlerini görebiliyor. Onlar kendi sınıflarına geçecek.
Kisisel Vize Sınavları (YENİLENDİ)

======================================================= 10.Kasım.2018 Cumartesi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'nin (TUSAŞ) ile yapılan STAJ prokolü.

======================================================= 04.Kasım.2018 Pazar

Dekanlık VİZE SINAVLARINI aşağıdaki adres üzerinden ilan etmiştir.
Vize Sınav Programı Linki

======================================================= 04.Kasım.2018 Pazar

ÖDEV 3: (Son Teslim Tarihi: 18.11.2018 Pazar 24:00)
BİL. DES. TEKNİK RESİM: K17 ve K18 sayfalarındaki (8+24) Parçanın eksik görünüşlerini tamamlayın ve ölçülendirin. Çizgi kalınlıklarına ve hizalara dikkat edin. Ölçüleri verirken tekrarlı ölçülerden sakının. Üç görünüş içerisinde bir yerin ölçüsünü bir kez verin. Kesikli çizgilerden ölçü vermeyin. Ölçü çizgilerini (okların bulunduğu çizgiyi) başka herhangi bir çizgi kesmesin. Küçük ölçüler daha içeride, büyük ölçüler daha dışarıda olsun. Görünüşleri çıkarırken kendiniz uğraşın. Benzer hatalar aynı kağıtlarda çıkarsa direk kopya olur. Çizimleriniz oldukça düzgün, temiz ve homojen (her yerde aynı kalitede) olsun.

İNT. TAB. PRG. Bir Web Sitesi hazırlayın. Bu sitede Logo, Banner, Sayaç bulunsun. Ayrıca 10 tane link olsun. Her bir link matematik ve Fizikteki bir konunun hesaplama işlemini yapsın. Bu hesaplama işlemi her link için en az 30 satır olmalı. Örneğin: Gelişmiş bir hesap makinası, Belli koordinatları verilen bir alanın hesabı, Fizikteki bir eğik atış hesabı, vs. Bu linkleri kullanabilmek için Oturum açarak Cookie (çerez) yada Session (oturum) uygulaması yapın. Bu uygulamada "Beni hatırla" uygulması yapın.

PROJE DERSLERİ: Projenizdeki ilerlemeyi anlatan bir döküman yükleyiniz.

======================================================= 16.Ekim.2018 Salı

ÖDEV 2: (Son Teslim: 28 Ekim Pazar 24:00)
Teknik Resim:
E4 yaprağı (10 parça)
F2 Yaprağı (6 parça)
G1 Yaprağı (6 parça)
Bu sayfalardaki Parçaların 3 görünüşlerini çizin. Çizimlerinizi ölçülendirin. Ölçülendirmede tekrar eden ölçüler kullanmayın. Yani bir yerin ölçüsünü 3 görünüş içinde en uygun yerden 1 kez verin. Ölçüleri kesikli çizgiden vermeyin. Ana çizgileri kalın çizin. Ölçü çizgileri, eksen çizgileri (center) ve kesikli çizgileri (dashed) ince çizin.

İnt. Tab. Prog: Çizim komutları ile mouse ile tıklayarak bir Tank Resmi çizdirin. Tankın gövdesinde kullandığınız çizgileri bir listbox a kaydedin. Namlusunu çizerken kullandığınız çizgilerin koordinatlarını başka bir listbox a yazdırın. Tankın sağa ve sola hareketini ok tuşları ile sağlayın. Koordinatları listbox lardan okutun. Tankın Namlusunu ise Yukarı-Aşağı tuşları ile hareket ettirin. Boşluk tuşuna (space) basınca tank Bir mermi (bir daire olabilir) atsın. Bu merminin zamana bağlı olarak konumunu x-y koordinatlarında hesaplatıp yörünge üzerinde hareket etsin. Fizik derslerinde anlatılan Yatay atış hareket formüllerine bakın. Mermi o formüllere göre hareket etsin. Tankın ve namlunun hareketleri ile mermiyi bir hedefin üzerine düşürmeye çalışın. Kendiniz buna göre daha da geliştirin. Tüm çizimler çizgi komutları ile yapılacak. Buna dikkat edin.

Proje Dersleri: Karar verdiğiniz projelerle ilgili Literatür araştırması yapın. Başkaları ne yapmış bulun. Nasıl yapacağınıza dair bilgi dökümanları bulun. Bulduklarınızı uygun bir sayfa sayısı ile ödeve yükleyin.

======================================================= 08.Ekim.2018 Pazartesi

BUGÜN Pazartesi saat 15:00'da Fakülte Kurulu yapılacağından MAK.ELM. gündüz dersi işlenemeyecektir. Dersin Telafisi Bu hafta Çarşamba 15:30 da uygun boş bir sınıfta işlenecektir. Dersi çakışan varsa 17.10 daki Mak.Elm. Gece dersine katılabilir. Toplantıya tüm hocalar da katılmaktadır.
Kişisel Ders PROGRAMI

======================================================= 04.Ekim.2018 Perşembe

Acil maillerinizi "icayiroglu@karabuk.edu.tr" adresine yazın. Gereksiz yerede mail çekmeyin. "icayiroglu@yahoo.com" adresine çok sıklıkla bakamıyorum.

======================================================= 02.Ekim.2018 Salı

ÖDEV 1: (Son Tarih: 14 Ekim Pazar 24:00)

Teknik Resim: B3, B5, B12 sayfalarını çizip sisteme yükleyin.

İnter Tab. Prog: Form üzerinde Picturebox içerisine yüklenmiş farklı boyutlarda (Balon, Uçak, Kuş vs ) gibi nesneler olsun. Bu nesneler Başla butonuna tıklayınca ekranın alt kısmından yukarıya doğru farklı hızlarda hareket etsin. Bazı nesneler daha küçük boyutta olsun. Yan taraftan Seviye1 seçildiğinde daha büyük nesneler ve daha yavaş hareket eden nesneler çıksın. Mouse ile nesnenin tam ortasına tıkladığımızda daha büyük puan, kenarına tıkladığımızda daha düşük puan verecek şekilde aynı zamanda hızlı ve küçük nesnelere daha büyük puan olacak şekilde puanlandırsın. Seviye 1 den Seviye 2 geçildiğinde nesnelerin hızları artsın. Bu şekilde 3 seviye olsun... Bu yaklaşık bir programdır. Kendiniz bu oyun programını daha da geliştirin.

Proje Dersleri: Herkes Ödev 1'e yapacağı proje ile ilgili anlatım dökümanını yüklesin. O tarihe kadar projelerinizi belirleyin. Grup olarak en fazla 3 kişi olabilir. Grup projeleri kapsamlı zor projeler olmak zorundadır.

======================================================= 01.Ekim.2018 Pazartesi

PROJE DERSLERİ: Proje dersleri Vizeden sonraki 4 hafta süresince sınıfta işlenecektir. Bu derslerde herkes projesini sınıf ortamında anlatacaktır. O tarihe kadar sınıf ortamında henüz ders işlenmeyecek çünkü projeleriniz ortaya çıkmış durumda değildir. Vizeden sonraki 9. haftaya kadar ÖDEV YÜKLEME kısmına her hafta döküman yüklenecektir. Neler yükleneceği ile ilgili yaklaşık açıklama aşağıdaki şekildedir..

1.Ödev: Proje konusu belirlenip, Neler yapılacağı, nasıl yapacağına dair ön bilgi verilecek (Yaklaşık 1-2 sayfa). Bu konuda dersin sayfasındaki Proje Konuları dökümanından fikir alabilirsiniz.
2.Ödev: Başkaları bu konuda neler yapmış, bu konuda yapılan Literatür araştırmaları verilecek. Bulunan kaynaklardan kısa öz bilgiler verilecek.
3,4,5,6 Ödevler: Bundan sonrası için herkes kendi projesi ile ilgili neler yapıyorsa her hafta gelişmeleri anlatacak. Vize notu bu 6 döküman üzerinden verilecektir. Her hafta gelişme olmazsa o haftaya ait not düşük puan alır.
Ödevlerin yüklenmesi ile ilgili son tarihler sitede diğer derslerin ödevleri ile birlikte ilan edilecektir. Bu tarihleri takip edin.
Final/Bütünleme notu, sınıf içindeki anlatım ve en son projenin gelinen noktasını detaylı bir döküman şeklinde anlatım üzerinden ayrıca, çalışan projelerin Videoları üzerinden verilecektir.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 29.Eylül.2018 Cumartesi

STAJ defterlerinin teslim tarihi 02.10.2018 Salı gününe kadar uzatılmıştır. Dersi Yaz okulunda alacaklar da bu tarihte defterleri teslim etmesi gerekmektedir. Staj Defterlerinin teslim tarihi ile, dersini ne zaman aldığınız arasında bir bağlantı yoktur. Defter teslimleri staj bitirmelerine yakın bir tarih olarak ilan edilir ve toptan değerlendirilir. Yani bu yaz staj yapanlar için son tarih Salı günüdür. Teslim etmeyenler stajını yapsalar bile Kaldı olarak notu işlenir.

======================================================= 26.Eylül.2018 Çarşamba

Çarşamba günleri 13.00 daki İNT.TAB. PROG. dersi İlahiyat Fakültesi Anfi 01 de işlenecektir.

======================================================= 24.Eylül.2018 Pazartesi

Kişisel Ders PROGRAMI

======================================================= 13.Eylül.2018 Perşembe

GÜZ dönemi STAJ DEFTERİ teslim tarihi: 28.Eylül Cuma akşamı olarak belirlenmiştir. Staj Defterleri elektronik olarakda sisteme yüklenecektir. Elektronik olanında imzalar olmayabilir. Belirtilmemişse her zaman açık olan ilk numaraya yükleyin.

Staj Defteri Yükleme Linki