KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI


======================================================= 16.Ekim.2018 Salı

ÖDEV 2: (Son Teslim: 28 Ekim Pazar 24:00)
Teknik Resim:
E4 yaprağı (10 parça)
F2 Yaprağı (6 parça)
G1 Yaprağı (6 parça)
Bu sayfalardaki Parçaların 3 görünüşlerini çizin. Çizimlerinizi ölçülendirin. Ölçülendirmede tekrar eden ölçüler kullanmayın. Yani bir yerin ölçüsünü 3 görünüş içinde en uygun yerden 1 kez verin. Ölçüleri kesikli çizgiden vermeyin. Ana çizgileri kalın çizin. Ölçü çizgileri, eksen çizgileri (center) ve kesikli çizgileri (dashed) ince çizin.

İnt. Tab. Prog: Çizim komutları ile mouse ile tıklayarak bir Tank Resmi çizdirin. Tankın gövdesinde kullandığınız çizgileri bir listbox a kaydedin. Namlusunu çizerken kullandığınız çizgilerin koordinatlarını başka bir listbox a yazdırın. Tankın sağa ve sola hareketini ok tuşları ile sağlayın. Koordinatları listbox lardan okutun. Tankın Namlusunu ise Yukarı-Aşağı tuşları ile hareket ettirin. Boşluk tuşuna (space) basınca tank Bir mermi (bir daire olabilir) atsın. Bu merminin zamana bağlı olarak konumunu x-y koordinatlarında hesaplatıp yörünge üzerinde hareket etsin. Fizik derslerinde anlatılan Yatay atış hareket formüllerine bakın. Mermi o formüllere göre hareket etsin. Tankın ve namlunun hareketleri ile mermiyi bir hedefin üzerine düşürmeye çalışın. Kendiniz buna göre daha da geliştirin. Tüm çizimler çizgi komutları ile yapılacak. Buna dikkat edin.

Proje Dersleri: Karar verdiğiniz projelerle ilgili Literatür araştırması yapın. Başkaları ne yapmış bulun. Nasıl yapacağınıza dair bilgi dökümanları bulun. Bulduklarınızı uygun bir sayfa sayısı ile ödeve yükleyin.

======================================================= 08.Ekim.2018 Pazartesi

BUGÜN Pazartesi saat 15:00'da Fakülte Kurulu yapılacağından MAK.ELM. gündüz dersi işlenemeyecektir. Dersin Telafisi Bu hafta Çarşamba 15:30 da uygun boş bir sınıfta işlenecektir. Dersi çakışan varsa 17.10 daki Mak.Elm. Gece dersine katılabilir. Toplantıya tüm hocalar da katılmaktadır.
Kişisel Ders PROGRAMI

======================================================= 04.Ekim.2018 Perşembe

Acil maillerinizi "icayiroglu@karabuk.edu.tr" adresine yazın. Gereksiz yerede mail çekmeyin. "icayiroglu@yahoo.com" adresine çok sıklıkla bakamıyorum.

======================================================= 02.Ekim.2018 Salı

ÖDEV 1: (Son Tarih: 14 Ekim Pazar 24:00)

Teknik Resim: B3, B5, B12 sayfalarını çizip sisteme yükleyin.

İnter Tab. Prog: Form üzerinde Picturebox içerisine yüklenmiş farklı boyutlarda (Balon, Uçak, Kuş vs ) gibi nesneler olsun. Bu nesneler Başla butonuna tıklayınca ekranın alt kısmından yukarıya doğru farklı hızlarda hareket etsin. Bazı nesneler daha küçük boyutta olsun. Yan taraftan Seviye1 seçildiğinde daha büyük nesneler ve daha yavaş hareket eden nesneler çıksın. Mouse ile nesnenin tam ortasına tıkladığımızda daha büyük puan, kenarına tıkladığımızda daha düşük puan verecek şekilde aynı zamanda hızlı ve küçük nesnelere daha büyük puan olacak şekilde puanlandırsın. Seviye 1 den Seviye 2 geçildiğinde nesnelerin hızları artsın. Bu şekilde 3 seviye olsun... Bu yaklaşık bir programdır. Kendiniz bu oyun programını daha da geliştirin.

Proje Dersleri: Herkes Ödev 1'e yapacağı proje ile ilgili anlatım dökümanını yüklesin. O tarihe kadar projelerinizi belirleyin. Grup olarak en fazla 3 kişi olabilir. Grup projeleri kapsamlı zor projeler olmak zorundadır.

======================================================= 01.Ekim.2018 Pazartesi

PROJE DERSLERİ: Proje dersleri Vizeden sonraki 4 hafta süresince sınıfta işlenecektir. Bu derslerde herkes projesini sınıf ortamında anlatacaktır. O tarihe kadar sınıf ortamında henüz ders işlenmeyecek çünkü projeleriniz ortaya çıkmış durumda değildir. Vizeden sonraki 9. haftaya kadar ÖDEV YÜKLEME kısmına her hafta döküman yüklenecektir. Neler yükleneceği ile ilgili yaklaşık açıklama aşağıdaki şekildedir..

1.Ödev: Proje konusu belirlenip, Neler yapılacağı, nasıl yapacağına dair ön bilgi verilecek (Yaklaşık 1-2 sayfa). Bu konuda dersin sayfasındaki Proje Konuları dökümanından fikir alabilirsiniz.
2.Ödev: Başkaları bu konuda neler yapmış, bu konuda yapılan Literatür araştırmaları verilecek. Bulunan kaynaklardan kısa öz bilgiler verilecek.
3,4,5,6 Ödevler: Bundan sonrası için herkes kendi projesi ile ilgili neler yapıyorsa her hafta gelişmeleri anlatacak. Vize notu bu 6 döküman üzerinden verilecektir. Her hafta gelişme olmazsa o haftaya ait not düşük puan alır.
Ödevlerin yüklenmesi ile ilgili son tarihler sitede diğer derslerin ödevleri ile birlikte ilan edilecektir. Bu tarihleri takip edin.
Final/Bütünleme notu, sınıf içindeki anlatım ve en son projenin gelinen noktasını detaylı bir döküman şeklinde anlatım üzerinden ayrıca, çalışan projelerin Videoları üzerinden verilecektir.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 29.Eylül.2018 Cumartesi

STAJ defterlerinin teslim tarihi 02.10.2018 Salı gününe kadar uzatılmıştır. Dersi Yaz okulunda alacaklar da bu tarihte defterleri teslim etmesi gerekmektedir. Staj Defterlerinin teslim tarihi ile, dersini ne zaman aldığınız arasında bir bağlantı yoktur. Defter teslimleri staj bitirmelerine yakın bir tarih olarak ilan edilir ve toptan değerlendirilir. Yani bu yaz staj yapanlar için son tarih Salı günüdür. Teslim etmeyenler stajını yapsalar bile Kaldı olarak notu işlenir.

======================================================= 26.Eylül.2018 Çarşamba

Çarşamba günleri 13.00 daki İNT.TAB. PROG. dersi İlahiyat Fakültesi Anfi 01 de işlenecektir.

======================================================= 24.Eylül.2018 Pazartesi

Kişisel Ders PROGRAMI

======================================================= 13.Eylül.2018 Perşembe

GÜZ dönemi STAJ DEFTERİ teslim tarihi: 28.Eylül Cuma akşamı olarak belirlenmiştir. Staj Defterleri elektronik olarakda sisteme yüklenecektir. Elektronik olanında imzalar olmayabilir. Belirtilmemişse her zaman açık olan ilk numaraya yükleyin.

Staj Defteri Yükleme Linki