KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI


======================================================= 12.Şubat.2019 Salı

Perşembe günü işlenen GÖRÜNTÜ İŞLEME gündüz dersini alan öğrenci sayısı çok az olduğu için Gece ile birleştirilmiştir. Aynı gün 17:00 den sonra derse geliniz.

======================================================= 06.Şubat.2019 Çarşamba

TEKNOFEST YARIŞMASINA ilişkin detaylı bilgiler http://teknofestistanbul.org web sitesinde, TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek olan tüm yarışma bilgi ve şartnameleri başvuru linkleri ile birlikte http://teknofestistanbul.org/teknolojiyarismalari adresinde yayınlanmıştır. Öğrencilerimizin yarışmalara ciddi olarak hazırlanıp katılmalarını bekliyoruz.

======================================================= 03.Şubat.2019 Pazar

Kişisel Bahar DERS PROGRAMI

PROJE DERSLERİ için sınıf içi anlatımlar Vize'den sonra yapılacaktır. O tarihe kadar projelerinizi kendiniz yapınız. Soracağınız sorularınız olursa maille yada ders aralarında sorabilirsiniz.

======================================================= 31.Ocak.2019 Perşembe

Proje yarışması DUYURUSU: "Amacımız Türkiye'de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün oluşması için çalışmak, sanayinin güncel sorunlarına çözüm üretecek projelerin geliştirilmesini teşvik ederek Üniversite-Sanayi iş birliğine farklı bir boyut kazandırmak ve üniversite öğrencilerinin projelerini geliştirmelerine destek olarak bu projelerin yüksek katma değerli ürünlere dönüşmesinde rol almaktır. ... proje sahipleri öğrencilerinizin yarışmamızdan haberdar olmasını sağlayarak bize yardımcı olmanızdır."
https://www.yildizliprojeler.com/

======================================================= 31.Ocak.2019 Perşembe

STAJ BAŞVURUSU yapacak öğrenciler imzalı Ek-1 formlarını Ödev yükleme sisteminden indireceklerdir. Oraya kendilerini kaydedip şifreleri ile giriş yaparak Otomatik doldurulmuş Ek-1 formunun çıktısını alıp, staj yapacakları iş yerlerine vereceklerdir. Bundan sonra sistemin vermediği sayı numarasız belgeler geçersiz. Firmanın dolduracağı Ek-2 formunuda aynı yerden indirebilirsiniz. Ek-2 formlarını firma imzaladıktan sonra bölüm sekreterliğine teslim edeceksiniz. Ek-2 formlarının bölüme son teslim tarihi 15 Mayıs tır. Bu tarihe kadar staj yerlerinizi ayarlayınız. Fabrikalarda kontenjanlar çabuk dolar. Elinizi sıkı tutunuz.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ (Ek-1 ve Ek-2 formlarını indirmek için)

======================================================= 20.Ocak.2019 Pazar

Dekanlığın açıklamasına göre BEDELLİ Askerlik yapan öğrenciler (İbrahim Halid Bayrak, Sertaç Yalçınkaya, Burak Buran) Telafi sınavları için hocaları ile direk birebir görüşerek sınavlarını olacaklardır. Bunun için önceden herhangi bir sınav takvimi ilan edilmeyecektir. Bu nedenle hocaları ile görüşerek sınavlarını ayarlasınlar. Sınav sonuçlarını ise hocalar Bölüm sekreterliğine teslim edebilirler.

======================================================= 07.Ocak.2019 Pazartesi

SENATO KARARI:"(Değişik: 24.12.2018 tarih ve 2018/21-9 sayılı Senato Kararı) Yaz döneminde STAJ yapmak zorunda olan öğrenciler, staj yapacakları tarih aralığı ile YAZ OKULU akademik takviminde belirtilen derslerin başlaması ve yılsonu sınavları bitiş tarihi aralığının çakışması durumunda Yaz Okulundan ders alamazlar. Ancak vardiyalı sistemle çalışılan iş yerlerinde staj saatlerinin yaz okulu ders saatleri ile çakışmaması durumunda yaz okulundan ders alan öğrenci aynı zamanda stajını da yapabilir."

Konunun nasıl uygulanacağına yönelik detayları buradan duyuracağız. Bunun için MAIL ÇEKMEYİN..

======================================================= 04.Ocak.2019 Cuma

DUYURU: "Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde beden ve ruh sağlığının korunması amacı ile kurulan Psikososyal Danışmanlık Koordinatörlüğü, öğrencilerimiz ve personelimize hizmet vermek amacı ile 02.01.2019 Çarşamba günü Sağlık Bilimleri Fakültesi f girişi - 1. katta faaliyete geçecektir. Birimimiz randevu sistemi ile çalışmakta olup, randevu için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sitesinde bulunan Psikososyal Danışmanlık Koordinatörlüğü formlar sekmesi altında yer alan başvuru formu doldurularak pdk@karabuk.edu.tr adresine mail atmanız gerekmektedir."

======================================================= 29.Kasım.2018 Perşembe

Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre tüm bilginin kaynağına erişerek bilgilerin kullanımı, sanayi ortağının bulunması veya sanayi ortağıyla eşleştirme, fikir ürünlerinin ticarileştirilmesi, projelendirilmesi aşamalarında hem akademisyenlerimize hemde öğrencilerimize gerekli destekler verilmesi amacıyla çalışmalar başlatılmış bulunmaktadır. Bu bağlamda bölümümüzde proje yapan son sınıf öğrencilerinin BİTİRME PROJELERİ hakkında Teknoloji Transfer Ofisine bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Link

======================================================= 22.Kasım.2018 Perşembe

DUYURU: "Hava Kuvvetleri Komutanlığı 11. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nın ilgi yazısıyla Hava Kuvvetleri Müzesi'nin (Etimesgut/Ankara) Türk ve Dünya havacılık tarihine ait gelişmeleri kronolojik bir düzen içerisinde ziyaretçilerine aktarmak ve Türk gençliğine havacılık sevgisi aşılamak maksadıyla 1998 yılından bugüne hizmet verdiği, Müzenin Pazartesi günleri hariç her gün 09:00-16:30 saatleri arasında bireysel veya gruplar halinde ziyaret edilebildiği, 0 312 244 85 50 / 4754 irtibat numarasının aranarak randevu alınması halinde gruplardan ücret alınmadığı bildirilmiş olup; üniversite öğrencileri ile öğretim elemanlarının sunulan bu hizmetten haberdar edilmesi talep edilmiştir."
(Yazının devamında tüm zamanlarda öğrencilere ücretsiz olduğu bildirilmiş. Ankara'ya yolu düşenlerin havacılık teknolojilerini yakından görmesi açısından tavsiye edilir)

======================================================= 10.Kasım.2018 Cumartesi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'nin (TUSAŞ) ile yapılan STAJ prokolü.

======================================================= 04.Ekim.2018 Perşembe

Acil maillerinizi "icayiroglu@karabuk.edu.tr" adresine yazın. Gereksiz yerede mail çekmeyin. "icayiroglu@yahoo.com" adresine çok sıklıkla bakamıyorum.