KİŞİSEL DERS DUYURULARI

======================================================= 16.10.2022 Pazar

ÖDEV 3: (Son Teslim Tarihi: 04.Aralık Pazar 24:00)

Bilg.Des. TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki P11,P12,P13,P14,P15,P16,P17,P18 sayfalarındaki 16 tane parçanın önce katı modellerini çizin. Ardından Görünüşlerini OTOMATİK olarak oluşturun. Ardından otomatik çizimleri kurallara göre düzeltin (Görünüşlerin yerlerine hizalarına dikkat edin. Eksenleri gösterin. Ana çizgiler kalın, kesikli çizgiler ince olsun). Ölçülendirmeleri yapın (Sayıların yanında, virgülden sonra ondalık kısımlar gözükmesin. Okların bulunduğu ölçü çizgisini başka hiç bir çizgi kesmemeli. Büyük ölçüleri daha dış tarafa, küçük ölçüleri daha iç tarafa koyarak çakışmaları engelleyin. Çap gösterimlerinde iki tane ok bulunmalı, ayarlayın. Aynı yerin ölçüsünü bir kez verin). Katı model ve görünüşler beraber olmalıdır.

İnt.Tab. PROGRAMLAMA:
a) Dersin sayfasındaki 6.a-CSS ders notları içinde ve aynı zamanda ( https://www.w3schools.com/css/default.asp ) sitesinde ilginizi çeken 30 tane kısa uygulamayı yapın. Her uygulamaya numara ve başlık verin. Ekran görünümlerini ve kodlarını ekleyin..

b) Dersin sayfasındaki 6.b-Bootsrap uygulama notları içindeki + Bootsrap sitsi içindeki ( https://getbootstrap.com ) + ( https://www.w3schools.com/bootstrap/bootstrap_ver.asp ) uygulamalardan 30 tane kısa uygulamayı başlık, ekran görünümü ve kodlarını koyarak yapın.
Bütün uygulamalardaki yazı ve resimler değiştirilip size özgün hale getirilmiş olacak.

WEB TASARIM: a) Dersin sayfasındaki 6.a-CSS ders notları içinde ve aynı zamanda ( https://www.w3schools.com/css/default.asp ) sitesinde ilginizi çeken 30 tane kısa uygulamayı yapın. Her uygulamaya numara ve başlık verin. Ekran görünümlerini ve kodlarını ekleyin..

b) Dersin sayfasındaki 6.b-Bootsrap uygulama notları içindeki + Bootsrap sitsi içindeki ( https://getbootstrap.com ) + ( https://www.w3schools.com/bootstrap/bootstrap_ver.asp ) uygulamalardan 30 tane kısa uygulamayı başlık, ekran görünümü ve kodlarını koyarak yapın.
Bütün uygulamalardaki yazı ve resimler değiştirilip size özgün hale getirilmiş olacak.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 16.10.2022 Pazar

ÖDEV 2: (Son Teslim Tarihi: 13.Kasım Pazar 24:00)

Bilg.Des. TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki G4, G5, G6, G7 sayfalarındaki 19 tane parçanın Önce katı modellerini çizin. Ardından Görünüşlerini elle kendiniz çizerek 2 boyutlu oluşturun (Otomatik görünüş çıkarmayı kullanmayın. Henüz ona geçmedik. Puan alamazsınız). Ardından 2 boyutlu çizim üzerinde Ölçülendirmeleri yapın. Katı model Görünüşlerin sağ alt köşesine koyun. Katı model ve görünüşler beraber olmalıdır. Dairelerde eksen çizgilerini gösterin. Görünmeyen kenarları kesikli çizgi ile oluşturun. Ana çizgileri kalın yapın. Ölçülendirmelerde fazla sıfırları göstermeyin. Ölçüleri tam verin. Ne fazla ne eksik olsun.

İnt.Tab. PROGRAMLAMA: Dersin sayfasındaki "Geçmiş Ödevler Listesi" dökümanı içindeki 43.DOZER KOL VE KEPÇE SİMÜLASYONU ödevini yapın. Detayları oradadır.

WEB TASARIM: İnt. Tab. Prg dersinin içindeki "Geçmiş Ödevler Listesi" dökümanındaki "2.SAYI TUTMA OYUNU" ve "42.İNGİLİZCE KELİME ÇALIŞMA OYUNU" ödevlerini yapın. Tek dosya halinde Ö2 ye yükleyin. Çalışan ekran görüntüleri ve kodları ekleyin.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 21.10.2022 Cuma

Cumhuriyet Bayramı RESMİ TATİLİ nedeniyle Cuma Öğleden sonraki "İnt.Tab.Dersi" Pazar günü Aynı saatte Uzaktan Teams üzerinden işlenecektir. Ekip Kodu: s58zhxz

======================================================= 21.10.2022 Cuma

Web Tasarım dersinin Eki Kodu: 9hwjz8y (İnternet tab programlama dersi ile yakın işlenmektedir. Video kayıtlarını izelemek isteyenler bu kodu kullanabilir. İnt tab programlama dersini alanlar aktif katılmasın, video kayıtlarını indirerek izlesin)

======================================================= 16.10.2022 Pazar

ÖDEV 1: (Son Teslim Tarihi: 26.Ekim Çarşamba 24:00***SÜRE UZATILDI***)

Bilg.Des. TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki B25, B26, B27, B28, B29, B30 linklerindeki 23 adet 2 Boyutlu parça teknik resimleri sınıfta anlatıldığı şekilde çizip tek dosya haline getirin ve Ö1 yükleyin.

İnt.Tab. PROGRAMLAMA: Dersin sayfasındaki "Geçmiş Ödevler Listesi" dökümanı içindeki 1,2,3 nolu (Not Giriş Programı, Sayı Tutma Oyunu, Düşen cisimleri yakalam oyunu) ödevleri yapın, tek dosya halinde Ö1 e pdf olarak yükleyin. (Dosyayı önceden indirdiyseniz, catch den okumasın, yeniden indirin).

WEB TASARIM: İnt.Tab. Programlama dersinin sayfasındaki "geçmiş ödevler listesi" dökümanı içindeki 44 nolu "Kısa Uygulamalar" ödevleri içinden 10 tane seçtiğiniz uygulamayı anladığınız şekilde programlayın. Tek dosya halinde Ö1 e Pdf olarak yükleyin. Ödev başlığını, Çalışan ekran görüntülerini ve altına kodları ekleyin.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 16.09.2022 Cuma

İŞ İLANI
"Merhabalar Hocam,
Ben eski öğrencilerimizden Fatih Feriz, şuan çalışmakta olduğum Gebze Adem Ceylan Final Teknik Kolejinde Endüstriyel otomasyon derslerine girecek Mühendis aranıyor, rica etsem sayfanızda paylasirmisinız. Aşağıda paylaştığım linkten ilanın detaylarına ulaşabilirler. Teşekkürler.."

https://www.linkedin.com/jobs/view/3259745733 GÜZELLER EĞİTİM KURUMLARI

======================================================= 12.09.2022 Pazartesi

NOTLAR sisteme girildi. Harf notuna dönüştürüldü. Bundan sonra değiştirilemez. Maillere bakılmayacak...

======================================================= 05.09.2022 Pazartesi

STAJLARLA İLGİLİ DUYURU: "5 Eylül 2022 itibarıyla öğrencilerimiz 2022 - 2023 güz dönemi için staj defterlerini Linkinde linkte bulunan forma yükleyebilirler. 2022 - 2023 Güz dönemi için staj defterlerini daha önce ödev yükleme sistemine yükleyen öğrencilerimizin forma tekrar yüklemelerine gerek yoktur.

Akademik dönem içerisinde staj yapacak öğrencilerimizin ek 2 belgesi teslim formu, daha sonra bölüm web sayfasında duyurulacaktır. Stajla ilgili duyurular ve belge teslimi için bölüm web sayfasını takip ediniz."

======================================================= 31.08.2022 Çarşamba

İŞ İLANI: "Hocam iyi günler. 2015010226005 numaralı mezun öğrencinizim. Tekirdağ Çorlu OSB1’de bulunan Topkapı Sur Okulları’nda görev yapmaktayım. Mekatronik bölümümüz için mekatronik mühendisi arayışımız mevcut. Sitenizi takip eden mezun öğrencilerinize duyurursanız çok teşekkür ederim. (tamerhicret@gmail.com)"

======================================================= 31.08.2022 Çarşamba

FİNAL PROJELERİ (Son Teslim 10 Eylül CUMARTESİ, 24:00). Final sınavları %60, Projeler %40 değerlendirilecek. Ö5 YÜKLEYİN

İNT.TAB. PROGRAMLAMA: (zaman yok, tek proje verilmiştir).

(WEB GAZETE) Web'de yayınlanabilecek bir Gazete Haber Sitesi hazırlayın. Bunun için örnek bir site alın. En az aşağıdaki uygulamalar olsun. (Admin haber kaydedebilsin. Her haber için 5 tane fotograf kaydedilebilsin. Gazetenin giriş kısmında haberler slayt şeklinde görülebilsin. Altta numaralar olsun. Hangi numaranın üzerine gelinirse o haberin fotografı gözüksün. Herhangi bir habere tıkladığımızda haber sayfası gelsin. Başlık, tarih olsun. O habere ait fotograflarda (5 tane) yine slayt şekinde o haberin içinde görüntülensin. Kullanıcı giriş yaptığında ise haberlerin altına yorum yazabilsin. Bu yorumlar normal gazete okurken aşağıda gözüksün. Kişiler yorumlara Begeni koyabilsin ve bunların sayısı gözüksün. Üyeler kaydolduğunda mail onayı için kullanıcının mailine onay linki göndersin. Bunun için Gmail hesabınızı mail gönderme olarak kullanabilirsiniz, araştırın.. Bu mantıkla bir haber sitesini örnek alarak daha da geliştirin ve gerçeğine olabildiğince yakın görünümde olsun..

GÖRÜNTÜ İŞLEME: (tek proje verildi. zaman yok).

(KAREKOD YAZMA VE OKUTMA)Dersin sayfasındaki Geçmiş ödevler listesi dökümanı içindeki "Ödev 6: Karekod Oluşturma Ve Okuma Programının Geliştirilmesi" algoritmanı yazın. Tek proje verilmiştir. Ciddi ve kapsamlı çalışan program olmazsa puan alamazsınız. Geliştirdiğiniz mantığı anlatın. İnternetten bulacağınız hazır kod ve uygulamalardan puan alamazsınız. Aynısından iki tane olursa kopya olur. Bunlara dikkat edin, kendiniz yapmaya çalışın..

======================================================= 15.02.2021 Pazartesi

Üniversitenin resmi SOSYAL HESAPLARını takip ederek, güncel duyuruları görebilirsiniz. https://www.facebook.com/krbkuni/
https://twitter.com/krbkuni
https://www.instagram.com/karabukuniv/?hl=tr
https://www.linkedin.com/in/karabuk-universitesi-2007/
https://www.youtube.com/user/kbu3nisantv

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ