2016-2017 BAHAR DÖNEMİ DERS ve BÖLÜM DUYURULARI


*************************************************** 26,Mayıs,2017-Cumartesi

Tekrar Sorulduğu için Yazıyorum. Tüm mezun durumundaki öğrenciler tezlerini imzalı ve PDF olarak Ödev Yükleme sistemine yükleyerek teslim etmek zorundadır. Diğer türlü mezuniyetiniz başlatılmaz. Sadece video yükleyecek olanlar Ömer beyle şifre için iletişime geçsin (omerkartaltepe@karabuk.edu.tr).

*************************************************** 26,Mayıs,2017-Cuma

VİDEOLARI YÜKLERken Ömer beyden Bölüm video kanalının ŞİFRESİNİ isteyin (omerkartaltepe@karabuk.edu.tr). Videoları kendiniz yükleyin. Diğer türlü zor oluyor. Şifreyi kimseyle paylaşmayın. Haftalık şifreler değiştirilecek. Şifreyi alan sorumluluğuda almış demektir (kimin mailine gönderildi ise o sorumludur).

*************************************************** 26,Mayıs,2017-Cuma

GÖRÜNTÜ İşleme Soru ve Cevapları Sınav %50, Proje %50 etki edecektir. Beraber Final yada Bütünleme notunu oluşturacaktır. Projelerin son teslimi Final not girişlerinden 3 gün önce (29 Mayıs Pazartesi akşamı son), Bütünleme not girişlerinden 5 gün öncedir (9 Haz. Cuma akşamı son). Bu sınavı kaçıran yada tekrar girmek isteyen olursa Bütünleme sınavından 3 gün öncesi bana mail çeksinler. Ona göre soru bastırılacaktır. (En az 2 kat daha zor sorulur ona göre çalışın)

Buradaki Proje teslim tarihleri aynı zamanda TASARIM dersi için de geçerlidir. 3. Köprünün tasarım bilgileri sayfada verildi.

*************************************************** 23,Mayıs,2017-Salı

Disiplin Cezası ve Mazeret Sınavı Raporu alanlar ile ilgili gelen bir yazı.

*************************************************** 20,Mayıs,2017-Cumartesi

Staj sigorta listesi Pazartesi Dekanlığa gönderilecektir. Sigortalarınız buna göre yapılacaktır. Sigorta tarihlerinin dışında staj yapılmamaz. Bir hata varsa Ömer Beyle görüşün.

*************************************************** 20,Mayıs,2017-Cumartesi

GÖRÜNTÜ İŞLEME dersinde SINAV yapılacaktır. Soruların yarısı test şeklinde olacak. İçinde "doğru/yanlış" tipi sorularda olacak. Dökümanları dikkatli bir şekilde okuyup işin mantığına yönelik kısımları çıkarmaya çalışın. Hatta kendi kendinize sorular oluşturup o soruların cevaplarını vermeye çalışın (Oluşturduğunuz soruları da gönderirseniz onlardanda sormaya çalışırım). Diğer yarısını programlama oluşturacaktır. Program içerisinde belli kısımlar boş bırakılıp tamamlamanız istenecektir. Yada programın çıktısı ne olur şeklinde kısa cevaplı bir sınav yapılacaktır.

8. notlar düzenlendi.

*************************************************** 19,Mayıs,2017-Cuma

TEZlerini YAYINA DÖNÜŞTÜRMEK için henüz göndermeyenler aşağıdaki listedeki dergilerin birinin formatında düzenleyip gönderirse yayınlanmış sayılır (Hem projeler hemde tez aynı konu üzerinde çalışılırsa, tez notu yayından verilir. Aynı zamanda tez formatında yüklenecek). Göndermeden önce danışmanlarınıza da okutun ve isimlerini yazın. Akademik teamüllere uyun. Bu durum tüm öğrenciler için geçerlidir ama detaylarını danışman hocalarınızla görüşün. (Tezlerin yayınlanma şartı, dergiye gönderme, konferansa gönderme, proje pazarına sunma vs şeklinde resmi bir yere gönderme ile sağlanır)

Tez çalışmalarını gönderebileceğiniz dergiler Kolay yayınlayabilecek daha fazla sayı çıkaran dergileri seçin.

*************************************************** 15,Mayıs,2017-Pazartesi

Bitirme TEZleri için sınıf önünde SUNUM işlemi bu sene yapılmayacaktır. Bunun yerine Tüm Öğrenciler bitmiş çalışır durumdaki tezlerini videoya çekip (1-2 dk), Ömer Beye gönderecek ve bölümün YouTube kanalında isminiz ile yayınlanacaktır. BİTİRME TEZİ notunu alabilmeniz için tez formatında yazılıp ilk sayfasının belirlediğiniz Jüriye imzalatmış olmanız gerekir. Jüriden biri danışman hocanız olacak, diğer iki kişi bölümden herhangi bir hoca olabilir. Araştırma görevlisi olabilir. Yerlerini boş bırakırsanız katta bulduğunuz hocaya imzalata bilirsiniz. Öncesinde danışmanınız imzalamış olsun. Ardından PDF olarak sisteme yüklenecek. Mezuniyet kontrollerinde Tezleri siteye yükleyip yüklemediğiniz kontrol edilmektedir. Hocanız tez notunu girmiş olsa bile siteye teziniz imzalanmış olarak yüklenmezse mezuniyet işlemleri başlatılmayacaktır.

(Bu açıklama TÜM ÖĞRENCİLER için geçerlidir. Diğer hocalardan alasanız bile TEZİ imzalı teslim etmek zorundasınız. Sadece Video için serbestlik vardır ama hocalarınızdan video yükleyenlerin değerlendirmesini farklı yapması istenecektir..)

TEZ YAZIM KLAVUZU
Bölüm YouTube Video Kanalı

*************************************************** 13,Mayıs,2017-Cumartesi

Bil.Dest. TASARIM Final/Büt PROJELERİ: Üç tane proje yapılacaktır. Final not girişlerinden 3 gün önce sisteme yükleyenler finalde geçer, Bütünleme not girişlerinden 5 gün önce sisteme yükleyenler Bütünlemede geçer. Net tarihler yaklaşınca tekrar hatırlatılır. Projeler eşit puanlıdır.

(DİKKAT!: Projeler için en büyük tehlike, internetten hazır modelleri indirip üzerinde değişiklik yapmaya çalışmanızdır. Bir başkası da aynı modeli indirip gönderdiğinde direk her ikisi de kopya olacaktır. Kendinizin çizdiğini göstermek için Sketch/taslak 2 boyutlu çizim aşamalarını da ekleyin. Çalışmanın sonuç görüntülerini en üste, detayları aşağıda gösterin. İlk bir kaç resimde puanınız verilir. Arzu edilirse detaylar için aşağılara bakılır.)

1)Deniz Uçağı Tasarımı yapılıp, Fluent ve Statik analizleri yapılacak. Dökümanı dersin sayfasındaki 11 nolu projedir. (Ödev8-yüklenecek)
2) Traktör Arka Kepçesi nin Rigid Dynamics ve Transient Structural analizleri yapılacak. Dökümanı dersin sayfasındaki 12 nolu projedir. (Ödev9-yüklenecek)
3) İstanbul 3. Köprü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) nün Statik analizleri yapılacak. Detayları anlatan döküman verilecek. (Ödev10-yüklenecek)


GÖRÜNTÜ İŞLEME Final/Büt PROJELERİ: Dersin sayfasında detaylar verilmiştir. Aynı şekilde final yada bütünleme not girişleri öncesi sisteme yükleyin. (Ödev8-yüklenecek).

*************************************************** 12,Mayıs,2017-Cuma

Tübitak Sanayi Odaklı Projeler yarışması Detaylar için linki inceleyin.

*************************************************** 11,Mayıs,2017-Perşembe

Perşembe akşamı UYGULAMA DERSİNDE elektrikler kesildiği için çizemeyenler (Falcon 900) modeline benzer şekilde bir uçak modeli çizip, kaç ton yük kaldırıyor, 720 km/h hız için ne kadar motor gücü gerekiyor hesaplayıp, basınç dağılımlarınıda gösterip 7 numaralı ödeve Pazartesiye kadar yüklesinler. Hariçten kişi yüklemesin. Perşembe akşamı Teorik dersin yoklamasında ve uygulama dersinde alınan imza listesinde adı bulunsun.

*************************************************** 11,Mayıs,2017-Perşembe

BİLİMSEL ARAŞTIRMA yapmak yada tez ve makale çalışmalarınızda kullanmak üzere Üniversitemizin abone olduğu veritabını linklerine bakabilirsiniz (üniversite dışından tam erişemezsiniz).

ScienceDirect: http://www.sciencedirect.com/
SpringerLink: https://link.springer.com/
SAE: http://store.sae.org/saejournals/
IEEE: http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/dynhome.jsp?tag=1&tag=1
Proquest: http://search.proquest.com/computing/fromDatabasesLayer?accountid=25087
http://search.proquest.com/sciencejournals/fromDatabasesLayer?accountid=25087*************************************************** 10,Mayıs,2017-Çarşamba

STAJ BELGELERİ'inde (EK-2) fotokopi, faks, mail vs kabul değildir. Belgenin orjinali gereklidir. Bir kaza vs durumunda bu belgeler bizim için önemlidir. Üzerinde tarih oynamaları da yapmayınız. YAZ OKULU'ndan önce staj yapacaklar bu belgelerini bu hafta yada en geç önümüzdeki hafta başında teslim etsinler (Ek-2). Sigorta yapımımı için en az 15 gün önceden süre gerekir. Grup halinde belgeniz Dekanlığa gönderilemezse ve staj başlangıcından önce sigortanız yapılamazsa Stajınız İPTAL OLUR.

Yaz okuluna katılmayıp, normal olarak yaz ortasında stajını yapacak olanlar Staj belgelerini en geç 1 ay önceden versinler.

*************************************************** 07,Mayıs,2017-Pazar

VİZE NOTLARI Notlarınız sisteme girildi. Biraz sonra ilan edilecek. Bariz bir hata varsa 11:00 kadar bildirin. Sistem kapandıktan sonra notlarınız artık değişmez.

*************************************************** 04,Mayıs,2017-Perşembe

DUYURU
"Hocam iyi günler. Bilimtey olarak Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ düzenleme gayreti içeresindeyiz. Bu bağlamda daha fazla öğrenci arkadaşımıza ulaşabilmek için yardımlarınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz."
Başvuru ve detayları içeren link.
PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ

(PROJE PAZARINA katılanlar ve Kitapçıkta projesi yayın şeklinde basılanlar yada poster sunumu yapanlar, kabul belgelerini getirdiklerinde Bitirme Tezleri için gerekli olan yayın şartını sağlamış olacaktır-Danışmanların adı geçmelidir...)

*************************************************** 03,Mayıs,2017-Çarşamba

Tasarım 1. ödevlerin çoğunda kopya vardır. Çoğunuz internetteki bir siteden aynı modelleri indirip üzerinde analiz yapmışsınız. Çok azınızda direk birbirinizden almış. 1. ödevden sonra bu konuya dikkat çekip hatırlatmıştım. Bu nedenle 1. ödevlerdeki kopyaları düzeltmeniz için bir imkan daha vereceğim. Cuma (05 Mayıs) akşamına kadar Ödev1 sütünuna yeniden yüklerseniz onları %70 üzerinden değerlendirmek üzere kabul edeceğim. Yoksa notlarınız bu haliyle kalacaktır. Ben kopya dedikten sonra sizin kopya değildir demeniz yeterli olmaz. Kopya değilse çizim aşamalarını göstererek yeniden çizin. Aynı modeli çizemiyorsanız (ki zaten çizebilseydiniz kopya olmazdı) çizebileceğiniz bir modeli çizin gönderin. Birbirinizden kesinlikle almayın. 2. kez kopya çıktığında kalıyorsunuz ona göre. Tasarım Ödev 1:kopya ödevler (Listedeki eksi puanlandırılmış ödevler kopyadır)(1. ödevi ilk yüklemede hiç göndermeyen varsa onlarda yükleyebilir.%70 üzerinden değerlendirilir.)

*************************************************** 03,Mayıs,2017-Çarşamba

Yaz Okulu Akademik Takvimi

*************************************************** 01,Mayıs,2017-Pazartesi

Görüntü işleme için eksik ödevi olanlar yükleyebilir (%70 üzerinden değerlendirilecek).Diğer dersler bu numaralara yükleme yapmasın. Ödevleri yüklerken doğru numaraya, önceki yükleme numaralarına yükleyin. Not girişinden 3 gün öncesine kadar yükleme yapabilirsiniz.
ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

*************************************************** 01,Mayıs,2017-Pazartesi

DUYURU
"3 Mayıs Kadının Gücü Burada etkinliği fuayene alanında projelerini sergilemek isteyen arkadaşlar 3D PRINTER SERGİLEMEK isteyen arkadaşların projelrini sergilemek isterim projeleri ile orada olailirler. bunu sitenizde duyuru olarak paylaşmanızı isterim hocam. Mekatronik kulübü;
* facebook.com/kbumekub
* twitter.com/Kbumekub
* instagram.com/kbumekub
iletşim kurabilirler yada Kerem Onurhan Küreşen 541-855-41-63 iletişime geçebilirler hocam paylaşmanızı isteriz saygılarımı arz ederim iyi günler."

*************************************************** 28,Nisan,2017-Cuma

Benden PROJE VE TEZ alan öğrenciler Projelerini anlatan dökümanlarını 03.Mayıs Çarşamba akşamına kadar Ödev6 ya yüklesinler. Bu dökümanlar üzerinden, devam, anlatım ve Youtube sayfasına video yüklemeler de birer puan olarak eklenip Vize notu oluşturulacak ve ona göre notlarınız girilecektir.
Diğer dersler içinde daha fazla ödev verilmeyecektir. Bundan sonra verilenler final için proje olarak değerlendirilecektir.
ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

*************************************************** 27,Nisan,2017-Perşembe

Yaz Okulunda Açılacak Dersler Dekanlığa gönderilen son liste bu şekildedir. Başvuru vs detayları için şu anda akademik takvime bakın, bu konuda detaylar ileride yine yayınlanır. Bir dersin açılabilmesi içinde en az 20 kişinin dersi almış olması gerekir.

*************************************************** 27,Nisan,2017-Perşembe

MAZERET sınavları tarihleri Sınava girecek öğrenciler dersin hocası ile bizzat görüşsünler. Hocalara haber verilmiştir fakat, öğrencilerin hocalar ile görüşerek takip etmesi gerekir.

*************************************************** 27,Nisan,2017-Perşembe

PROJE ve Bitirme Tezi ve yapan öğrenciler çalışan projelerinin 1-2 dakikalık videolarını düzgün bir ortamda çekip (omerkartaltepe@karabuk.edu.tr) adresine göndersinler (maille gitmeyecek boyutta ise Bulut linkini gönderin). Ayrıca yanında Proje ekibinin isim ve okul numaraları olsun. Youtube üzerinden açılan kanalda (KBU,Müh.Fak.,Mekatronik Bölümü), Bölümde yapılan tüm projeler yayınlanacaktır. Linkleri bölüm sayfasında ve buradaki Video sayfasında verilecektir. Böylelikle bölümde yapılan çalışmaların tanıtımı daha yaygın hale getirilecektir.

*************************************************** 26,Nisan,2017-Çarşamba

12.Mayıs saat 19'da yapılacak olan MEZUNİYET TÖRENİ ile ilgili olarak aşağıda ismi geçen öğrenciler Kep ve Cübbeleri ile hazır bulunacaklardır (Ayrıca bu öğrenciler bana bir uğrasınlar). Tören günü afiş ve pankart kullanacak öğrenciler varsa bunların, afişlerini bize getirip imzalatması ve onay alması gerekmektedir. Bu konuya da dikkat edilsin.

*************************************************** 22,Nisan,2017-Cumartesi

Marmara Mekatronik ve İnovasyon Günleri, robot ve bilimsel proje etkinliği
Bursa Teknik, Robot Yarışları

*************************************************** 20,Nisan,2017-Perşembe

Bölümümüzde Dereceye giren ilk üç sıra öğrenciler (7 dönem üzerinden hesaplanır). Kendilerini tebrik ediyoruz. 12 Mayıs Cuma günü Mezuniyet töreni vardır.

1. Mekatronik Mühendisliği (II), Ömer Faruk ARAS 2012010226060= 3,35
2. Mekatronik Mühendisliği (II), Eyübhan FERDİŞ 2012010226049= 3,34
3. Mekatronik Mühendisliği (II), Fahrettin EFE 2012010226059= 3,30


*************************************************** 29,Mart,2017-Çarşamba

GÖRÜNTÜ İŞLEME dersinde yazılı Vize SINAVı YAPILMAYACAKTIR. Ödevlerini yükleyemeyenler ileride bir günlüğüne sistem tekrar açılıp eksik ödevlerini yükleyebilirler. Yanlız zamanında yüklenmeyen ödevlerin puanı 9 yerine 6 üzerinden değerlendirilecek. Zamanında yükleyenlerle sonradan yükleyenlerin değerlendirilmesi aynı tutulmaycak. Buna göre hazırlıklarınızı yapın. Bu uygulama diğer dersler için (tasarım dersi) geçerli değildir.

Vize Zamanı: (Notu sadece ödevlerden verilecek. Hedeflenen 8 yada 10 tane ödev verilmiş olacak. Ödevlerini yapamayan yada atlayan oldu ise hazırlarlarsa son ödev yükleme tarihinde tüm ödevler bir günlüğüne açılıp, O esnada eksik ödevlerini yükleyebilirler.)

Final Zamanı: (Yazılı sınav yapılacak. Yazılı sınavın vizede yapılması uygun olmamaktadır. Çünkü konular henüz daha bitirilmiş değildir. Bu nedenle yazılı sınavı Final zamanı yapmak uygun olacaktır. Finalde alınan yazılı sınav notu Bütünleme de de geçerli olup, Bütünleme notunun %50 sini oluşturacaktır. Final zamanı bu sınava girmeyenler için Bütünlemede de sınav açılabilir ama zor sorulur. Bu nedenle herkes Finalde yazılı sınava girmelidir. )

Bütünleme Zamanı: (Sadece projeler gönderilecek. Bütünleme notunun %50 sini oluşturacak. Projelerde günlük yaşamdan bir konu görüntü işleme ile çözülecek ve dökümanı makale formatında yüklenecek. Detayları vize notları ilan edildikten sonra (son hafta) açıklanır.)

*************************************************** 28,Mart,2017-Salı

Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi tarafından 29 Mart Çarşamba günü saat 11:00'da Hamit ÇEPNİ Konferans Salonunda "Patent ve Projeler" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Öğrencilerimizin katılımı önemle rica olunur.

*************************************************** 27,Mart,2017-Pazartesi

Bitirme PROJELERİNİ YAYINLAMAK ve sunmak isteyenler için Öğrenci Proje Pazarı etkinliği. Projelerini buralarda yayınlayanlar hem Tezler için istediğimiz yayınlama şartını sağlamış olurlar hemde bilgi ve tecrübelerini artırmış olurlar.

Proje Pazarı

Aynı zamanda projelerini yayınlaması gereken öğrenciler (2 Proje +Tez için aynı proje ile uğraşanlar zorunlu-Sadece benden ders alanlar için yazılmıştır) aşağıda linkden Zonguldaktaki öğrenci sempozyumuna başvurularını yapsınlar. Detayları derste de görüşürüz.

Zonguldak Öğrenci Sempozyumu

*************************************************** 23,Mart,2017-Çarşamba

PROJE ve TEZ derslerinde her ekip en az bir kez SUNUM yapmak zorundadır (Sadece benden ders alanlar için yazıyorum. Başka hocalardan alanlar o hocaların kurallarına uysun). Şu ana kadar 2 ekip sunum yaptı. Bundan sonrası için zaman yetmeyecektir. Bu nedenle herkes sunum yapacağı tarihi göndersin. Ona göre takip yapılacaktır. İsimler ve tarihler dersin sayfasında ilan edilecek. Sunum yapmak zoruludur. Diğer türlü geçer puan alınamayacaktır. Sunum yapacağınız tarihleri gönderin.

*************************************************** 23,Mart,2017-Çarşamba

5. ÖDEVLER: Teslim tarihi 02.Nisan Pazar (Vize öncesi olsada bu tarih değişmeyecek. Bir sonraki haftanın ödevleri Vizeden sonrasına bırakılacak. Tasarım dersinin vize sınavı yoktur. Görüntü işlemede ise Vizenin yarı notu sınavdan gelecektir.)
(GÖRÜNTÜ İŞLEME): dersin sayfasında verilmiştir.
(TASARIM dersi): Dersin sayfasında "Ödev 5-C-Kule Tipi Su Deposu Tasarımı"


*************************************************** 14,Mart,2017-Salı

YAZ OKULU VE STAJLAR: Dekanlıkla yapılan görüşmeye göre, (tüm bölümlerde uygulanıyor) yaz okulundan sonra staja müsaade edilmeyecektir. Akademik takvime göre 11.Eylülde okul açılmaktadır. Bu durum da 2 haftalık süre stajda geçtiği için staj yapılamayacak. Bütünleme süresi içersinde ve Yaz okulunun ilk haftasında staja müsaade edilecektir. Bütünlemeye kalanlar ya staj sonuna ek süre ekleyerek gün eksiğini tamamlasınlar (sigortaları bir kaç gün fazla yapılmaya çalışılacak), sigorta süresi içinde kalmak üzere Cumartesi günleride staj yaparak tolere etmeye çalışsınlar. 2 günden fazla bütünlemeye kalıpta stajda gözükenler, eğer son kısma ekleme yapamadıysa stajı tekrar edeceklerdir. Günlerin tespiti için aşağıdaki takvime bakın. Bu tarihlerin dışında farklı tarih belirleyenler, gerekli düzeltmeleri yapsınlar.

Yaz okuluna katılmayanlar yaz süresi içerisinde istediği tarihte yapabilir.

Yaz okulundan sadece staj dersini alıp, stajını yapmak isteyenler, Final not girişlerinden 3 gün önce defterini elektronik olarak sisteme yükleyerek teslim etmesi gerekir. Okula geldiğinde de defteri Ramazan beye vermelidir. Bitirme durumunda olmayanlar defterlerini zaten Ekle-sil haftasında teslim edecekleri için onların acele etmesine gerek yoktur.

Zorunlu durumda yaz okulundan önce ve sonra staj yapması gereken varsa bizimle görüşsünler. Yaz okulundan sonraki staj için firma yada kendileri sigortalarını yaparsa kabul edilebilir. Durumuna bakılarak karar verilecektir. Durumu kabul edilip iki staj nedeniyle Yaz okulundan sonra staj yapacaklar ikinci staja başlamadan önce sigorta belgelerini göndermeleri gerekir.

Yaz Okulu ve Staj Takvimi

*************************************************** 14,Mart,2017-Salı

TASARIM dersinin 3. ve 4. ödevi KÖPRÜ tasarımıdır. 3. ödev Ansys analizi olacak, 4. ödev modelini tahta çay çubuklarından yapıp evde kendiniz yük asacaksınız ve fotograflarıyıp sisteme yükleyeceksiniz. Detayları dersin sayfasındaki "3-A-Köprü Tasarımı" dökümanında. Eski köprüler geçersizdir. Bu sene köprü açıklığı 40 cm olacak. 300 civarında çubuğu geçmesin. (Her ikisi de 26 Mart Pazar günü yüklenecek)

GÖRÜNTÜ İŞLEME dersinin sayfasında verilen 3. ve 4. ödevleri yapıp 26 Mart Pazar günü her iki ödevi de yükleyin.
(Ödev 3): 3 numaralı notların içinde geçen "Ödev 1: Mouse ile Seçme, Taşıma ve döndürme işlemleri" ödevini yapınız.
(Ödev 4): 3 numaralı notların içinde geçen "Ödev 2: Resim büyültme" ödevini yapınız.

*************************************************** 13,Mart,2017-Pazartesi

YAZ OKULUnda Optimizasyon Tekniği yerine MAKİNE ELEMANLARI açılacaktır. Son sınıfta seçmeli ders olarak "Optimizasyon Tekniği" ve "Görüntü İşleme" dersleride başka bir hocanın üzerinde göstererek açılmaya çalışılacaktır fakat yeterli çoğunluk varsa üzerinde çalışılacak. Bu iki derste açılmasını istediğiniz ders varsa Ödev yükleme sayfasındaki ANKET listesine adınızı kaydettirin. Gereksiz yere ismini kaydettirip bizi uğraştıranlar, sonrasını da düşünsünler.. Ayrıca başka bölümlerde eşdeğerini bulabileceğimiz ders olursa oralardanda almınızı sağlayabiliriz.
ANKET linki
Yaz okulunda açılacak dersler

*************************************************** 10,Mart,2017-Cuma

TASARIM ödevlerinizin çizim aşamalarını gösterin. Diğer türlü internetten hazır indirilmiş bir ödev olarak değerlendirilip KOPYA işlemi görecektir. İnternetten indirilen ödevleri başkalarıda yapıp gönderebilir. İki ödevin aynısı karşıma geldiğinde ikiside kalacaktır.

*************************************************** 09,Mart,2017-Perşembe

DUYURU:
"Mekatronik Kulübü olarak sizi imalat sanayisinin Avrasya Bölgesi’ndeki buluşma noktası olan ve en yeni teknolojileri deneyimleyeceğiniz WIN EURASIA Automation 2017' de yerinizi almaya davet ediyoruz.Teknolojinin nabzını tutmaya gidiyoruz.
Sabah kumanyası, yolculuk esnasında ikramlar, serbest zaman olanaklarına sahip ve konforlu,güvenilir bu yolculukta seni de görmek isteriz."

Fuar Alanı: Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi

Gidiş Tarihi/Saati: 18.03.2017 / 03.00
Dönüş Tarihi/Saati:18.03.2017 / 19.30
*Kontenjan sınırlıdır.
Başvuru Linki:goo.gl/hf7wFb

*************************************************** 08,Mart,2017-Çarşamba

DUYURU:
"Sizlerin de bildiği üzere öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası şirketlerde, nitelikli pozisyonlarda istihdam edilebilmeleri için günümüzde ön koşul haline gelen yabancı dil bilgisini uluslararası bir sınav ile belgelendirmek gerekmektedir. Bu amaca hizmet eden TOEIC sınavının içeriği, kapsamı ve geçerliliği hakkında Hamit Çepni Konferans salonunda 09.03.2017 tarihinde 16:00-17:00 saatleri arasında Yabancı Diller Yüksekokul müdürü Okt. Asım AYDIN ve Akademik ve Sosyal Etkinlikler Koordinatörü Okt. Mustafa POLAT tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Sizlerden öğrencilerimizi bu toplantıya katılmaları konusunda bilgi vermenizi ve teşvik etmenizi istirham ederiz."

*************************************************** 08,Mart,2017-Çarşamba

DUYURU:
"Projeni Sergilemek İstermisin ?
Mekatronik Mühendisleri Derneği ve Mekatronik Mühendisliği Platformu olarak 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan WIN Otomasyon Fuarı’nda proje sergi alanı sağlayacağız.
Projeni Neden Sergilemelisin ?
Geçen yıl, 21 ülkeden 1581 firmanın katılımıyla, iş bağlantıları kurduğu fuar, başta elektrik, elektronik, makine, otomasyon olmak üzere 77 bin 244 profesyonel tarafından ziyaret edilmiştir. Siz de projenizi sergileyerek sektörle alakalı binlerce üst düzey temsilciyle tanışıp iş,staj ve projelerinize destek sağlama fırsatı yakalayabilirsiniz.
Bitirme projelerinizi ya da kişisel amatör projelerinizi (ticari satışı yapılmayan) sergilemek isterseniz, formu hemen doldurabilirsiniz.
https://goo.gl/forms/T45Es8eVb201G49s2
NOT: Sınırlı bir alan söz konusu olduğu için proje başvuruları değerlendirilerek seçilecek ve geri dönüş yapılacaktır."

*************************************************** 06,Mart,2017-Pazartesi

Bilgisayar Dest. TASARIM ve GÖRÜNTÜ İŞLEME derslerinin 2.ÖDEVLERİ dersin sayfasında yayınlandı. 12 Mart Pazar gününe kadar sisteme yükleyin. Tasarım ödevi "Odev2-E-Ek Tampon Tasarımıdır".

*************************************************** 22.02.2017

Bilgisayar Dest. TASARIM ve GÖRÜNTÜ İŞLEME derslerinin 1.ÖDEVLERİ dersin sayfasında yayınlandı. 05 Mart Pazar gününe kadar sisteme yükleyin. Tasarım ödevi "1.D-Boru Anahtarı" dır.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ
Ödevleri yüklerken dikkat edilecek hususlar

*************************************************** 22.02.2017

Haftaya Çarşamba günü 13:00 da PROJE ve TEZ dersini alanlar için 2 saat ders işlenecektir. Uygun boş bir sınıf bulunursa orada işlenir. Bulunmazsa Toplantı odasında yapılacaktır. Herkes başlangıç için konularını belirlesin. Konusu belirli olanlar ilerisi için neyi nasıl yapacağını netleştirsin. Sitede bilgileriniz yazılı değilse oraya konulabilecek şekilde kısa bir bilgilendirme gönderin.

*************************************************** 16.02.2017

Teknoloji Fakültesinde 3 BOYUTLU YAZICI larla ilgili bir SERGİ yapılacak. Projelerinde 3D yazıcı yapanlar bu sergiye katılsınlar. Cuma akşamına kadar da bana isimlerinizi ve telefonlarınızı gönderin. Oraya ileteyim. Sergi Afişi

*************************************************** 15.02.2017

Haftalık DERS PROGRAMI. Programda değişiklik var. Derse gelmeden önce bakınız.

*************************************************** 09.02.2017

Fulbright YL ve Dr bursu. Afiş.

ERASMUS Duyurusu.

Bitirme Tezi BURS Duyurusu. 3. sınıf öğrencileri Eğer şartları uygunsa tez konusunu belirleyip başvuru yapabilirler.

Ptt ile yapılan sözleşme ve fiyatlar

*************************************************** 03.02.2017

DERS MUAFİYETLERİ hakkında bilgilendirme: Karabük Üniversitesi Önlisans ,Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Madde 14 (2)" Muafiyet dilekçeleri bir defaya mahsus olmak üzere verilebilir. Öğrencinin muafiyet dilekçesi verdiği tarihten önce okumakta olduğu programda almış olduğu dersler için muafiyet dilekçesi verilemez. Muafiyet talebinde bulunan öğrencinin ders muafiyeti ilgili komisyon ve kurullar tarafından öğrencinin bağlı olduğu müfredatta yer alan tüm dersler açısından bir defaya mahsus incelenir.".
Ayrıca muafiyet dilekçelerinin verileceği tarihler akademik takvimde belirtilir. O tarihlerde verilebilir.

*************************************************** 31.01.2017

STAJ larınızı Yaz okulundan önce ve sonra yaparken şuna dikkat edin. Bütünlemeye ders bırakıp 2 günden fazla stajda olmazsanız staj reddedilir. Ayrıca Eylül'de 1 haftadan fazla akademik takvimden gün alırsa yine reddedilir. Cumartesi günleride staj yapabilirsiniz. Pazar olmaz. Buna göre takvimlerinizi ayarlayın.

*************************************************** 31.01.2017

Öğrenci işlerinin gönderdiği yazı. Ders alma işlemleri

*************************************************** 31.01.2017

Bahar Dönemi ders dağılımları

*************************************************** 30.01.2017

PROJE DESTEKLERİ için "bap/karabuk.edu.tr" adresine bilgileri benim girmem gerekiyor. Ama bunun için projelerinizde alacağınız ürünlerin proforma faturaları vs isteniyor. Son tarihi geçmediyse ve bu faturaları temin edebiliyorsanız sisteme projelerinizi girebiliriz.

*************************************************** 28.01.2017

Daha önceki STAJ yapılan firma isimleri. (staj yeri bulamayan öğrenciler istedi)
Listeye şehirler yazılmamış. Google da bulmaya çalışın. Daha etkilisi bölgenizdeki firmaları sanayi sitelerinde tarama yaptırmaktır. Böylece daha fazla adrese ulaşırsınız.
Staj işlemlerinde Ek1 dökümanı sizin bizim öğrencimiz olduğunu gösterir ve bu kağıdı imzalı olarak Cennet hanımdan alıp Firmaya vermeniz gerekir. Ek2 kağıdını da firma doldurup imzalayıp bize getirmelisiniz. Bu kağıt firmanın sizin stajınızı kabul ettiğini gösterir. Eğer firma kabul ederse Ek1 kağıdını hiç vermeden direk Ek2 kağıdını da doldurup bize getirebilirsiniz. Önemli olan firmanın sizin stajınızı kabul ettiğini gösteren kağıdı bize teslim etmenizdir.

STAJ YERLERİ nin uygun olup olmadığı ile ilgili sürekli soru sormaktasınız. Makine, Elektronik, yazılım temelli her firma olur. Büyük yada küçük olması önemli değil. En az 1 mühendis olmalıdır. Küçük firmalarda çalışırsınız pratiğiniz artar. Büyük firmalarda çalıştırmazlar ama gözlem yaparsınız, bilginiz artar. Tercih büyük firma yönündedir. Ona göre kendiniz karar verin.

*************************************************** 28.01.2017

31.Ocak Salı akşamına kadar TEK DERS sınavına girecek öğrenciler, Öğrenci işlerine dilekçe vereceklerdir. Tek ders sınavları ise 02.Şubat Perşembe günü yapılacaktır. Normal koşullarda en son dersi hangi hoca verdiyse sınavı o hoca yapar. Hocanın kabulü ile daha önceden dersi veren başka bir hoca da yapabilir.

*************************************************** 27.01.2017

GÜZ DÖNEMİ tamamlanmıştır. Artık notlarınız değişmez. BAHAR DÖNEMİ için duyuruları buradan takip edebilirsiniz.