KİŞİSEL DERS DUYURULARI

======================================================= 15.03.2023 Çarşamba

ÖDEV 1: (Son Yükleme Tarihi: 26.Mart Pazar 24:00)

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM: Dersin sayfasındaki "48_Montaj_Parçalarinin_Statik_Analizi" uygulamasındaki iki tane montaj parçasının statik analizini yapın. Çizim aşamalarını ve sonuç ekran görüntülerini koyun. Herkesin tasarımı farklı olacak. En optimum tasarımı bulmaya çalışın. Yapılan denemelerden örnekler gösterin. Son tasarımın ağırlığını yazın.

GÖRÜNTÜ İŞLEME:
a) 2 numaralı notların sonundaki Ödev9 (Gece görüş kamerası) yapın..
b) 2 numaralı notların sonundaki Ödev12 (Suluboya efekt uygulaması)yapın..


WEB TASARIM: Aşağıdaki 4 adet uygulamayı Tab sayfası kullanarak tek bir uygulamaya dönüştürün. İnternetten setup kurmayı öğrenin ve bu geliştirdiğiniz program Visual studio dan bağımsız olarak direk bilgisayar açıldığında masa üstünde çalışsın..

1) Hesap makinası sayfası: Hesap makinasına gelişmiş uygulamalarda ekleyin. Trigonometrik ve üstel fonksiyonlar da çalışsın..
2) İdeal kilo hesabı sayfası: Kişinin boy ve kilo sunu alın, durumun görsel efektler kullanarak kişiye gösterin. Sağlık önerileri sunan metinlerde kullanabilirsiniz.
3) Birim dönüşüm sayfası Tüm ingiliz birim sisteminde kullanılan ölçülerler Uluslararası (SI) birim sistemlerini birbirine dönüştüren bir birim dönüştürme programı yapın. (Örn: inch->cm, pound->Kilo, feet ->metre gibi. Bu şekilde en az 20 farklı birimi dönüştüren programı yazın... Kendiniz daha da geliştirin..
4) Fotograf albümü: Kişisel olarak fotografları gösteren, ileri geri butonları olan, arka planda müzik eşliğinde slayt gösterisi yapabilen bir uygulamayı geliştirin. Baştan fotografların adreslerini bir listbox'ın içine yükleyin. Oradaki fotografları göstersin.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 06.02.2023 Pazartesi

Kişisel Haftalık Ders Programı

Benden proje derslerini alanlar, alacakları konuları belirlesinler. Ödevler verilmeye başlanınca ilk ödevleri proje içeriğini anlatmak ve başkalarının neler yaptığını incelemeniz olacak. Buna göre hazırlıklarını yapsınlar.

======================================================= 06.02.2023 Pazartesi

Üniversitenin resmi SOSYAL HESAPLARını takip ederek, güncel duyuruları görebilirsiniz. https://www.facebook.com/krbkuni/
https://twitter.com/krbkuni
https://www.instagram.com/karabukuniv/?hl=tr
https://www.linkedin.com/in/karabuk-universitesi-2007/
https://www.youtube.com/user/kbu3nisantv

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ