KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI

======================================================= 21.10.2021 Perşembe

ÖDEV 2: (Son Teslim: 31.Ekim 2021-Pazar 24:00)

Bilg.Destekli TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki E2 (10 tane parça), F2 (6 tane parça) F3 (6 tane parça) sayfalarındaki toplam 22 parçanın üç görünüşünü çizin ve ölçülendirin. (Parçaların Katı modeli çizilmeyecek, sınıfta yaptığımız gibi sadece görünüşler ve ölçüler çizilecek). PDF olarak tek dosya halinde Ö2 Yükleyin.

İnt. Tab. PROGRAMLAMA: Hazırlanıyor

WEB TASARIM: Hazırlanıyor


Bil.Dest. MEKANİK SİSTEM TAS: Hazırlanıyor


ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 07.10.2021 Perşembe

ÖDEV 1: (Son Teslim: 17.Ekim 2021-Pazar 24:00)

Bilg.Destekli TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki B17, B24, B28 sayfalarındaki çizimleri yapın. PDF olarak tek dosya halinde Ö1 Yükleyin.

İnt. Tab. PROGRAMLAMA: Derste anlatıldığı şekilde 4 fonksiyonlu bir masaüstü programı yazın. İçerisinde şu fonksiyonlar olsun. a) Fotograf albümü, b) Dijital saat uygulaması (Analog saati de ekleyenler daha yüksek puan alacak) c) Sayı tutma oyunu d) Birim Dönüştürme (20 tane Metrik ve İngiliz birim dönüşümünü uygulamaya ekleyin). Herkes kendine göre programı geliştirsin. Birbirinin benzeri programlar gelmesin. Çalışan ekran görüntüleri ve kodları ödev dosyasına koyun. (Not: ödevin daha detaylı içeriği için dersin sayfasındaki Geçmiş Ödevler listesinde parça parça bulunmaktadır. Farklı ödev başlıkları altında vardır)

WEB TASARIM: Bu derste, üstteki (İTP) dersindeki ödevi yapın. Detay açıklamaları derste anlatılmıştır. Ayrıca dersin sayfasında geçmiş ödevler listesinde benzer açıklama detaylarını bulabilirsiniz.

Bil.Dest. MEKANİK SİSTEM TAS: Bu derste şu linkteki El matkabınının komple katı model ve montajını Solidworks da çizip Ö1 yükleyin. ( http://www.ibrahimcayiroglu.com/Dokumanlar/BilgisayarDestekliTeknikResim/A-Proje10.pdf )

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 04.10.2021 Pazartesi

a) Bu hafta benim derslerimde GÜNDÜZ dersleri çok kalabalık (sınıflar full doluydu) gece dersleri ise sakin idi. (Ortalama 10 kişi civarı). Bu nedenle hem sağlık açısından hemde derslerin daha verimli geçmesi için öğrencilerin gece derslerine katılımını tavsiye ediyoruz. Gündüz eğitiminde kapasite dolduktan sonra ayakta kalanlar tamamen geceye yönlendirilecektir. Desler aynı işlenmektedir. Sınıfların aşırı kalabalık olmaması için yoklama alınmamaktadır. Bir dersi kaçırdığınızda o desin gece grubuna girebilirsiniz.
Kişisel Haftalık DERS PROGRAMI

b) Bölümümüzde KULÜP YÖNETİCİsi olan öğrenciler benimle ileşime geçsinler. İlgili bir yazı gelmiştir kendilerine iletilecek.

c) Benden Yüksek Lisansda MKT705-Bilgisayar Destekli Mekanik Sistem Tasarım dersini alan öğrenciler iletişime geçsinler. Dersler Uzaktan Team üzerinden işlenecektir. Ekip Kodu gönderilecektir.

======================================================= 29.09.2021 Çarşamba

Haftaya Çarşamba (05.Ekim.2021) Saat 13:00 de Microsoft Teams üzerinden bölümümüze YENİ KAYDOLAN 1. sınıflar için Oryantasyon (Tanıtma ve yönlendirme) TOPLANTISI yapılacaktır. Bölümümüze kaydolan tüm 1. sınıf öğrencilerinin toplantıya katılması gerekmektedir. Aşağıdaki linkten toplantıya katılabilirsiniz..

1. Sınıflar için Oryantasyon Toplantısı Linki

======================================================= 13.09.2021 Pazartesi

YAZ DÖNEMİ tamamlandı.. GÜZ DÖNEMİ duyuruları burdan ve BÖLÜM SAYFASINDAN verilmeye devam edilecektir (Bağlayıcı Resmi duyurular bölüm sayfasından verilir. Öncelikle orayı takip edin). Mezuniyetler ile ilgili olarak sizlerin bir şey yapmasına gerek yoktur. Öğrenci işlerine biz karar alıp göndereceğiz. Gerisini öğrenci işleri ile halledeceksiniz. TEK DERS le ilgili bölüm sayfasındaki duyuruyu okuyun. Detayları oradadır.

Dönem içerisinde yapılacak işlerle ilgili AKADEMİK TAKVİMi incelemeyi ve takip etmeyi alışkanlık haline getirin. Sizleri ilgilendiren bir çok konunun zamanı akademik takvimde yazılıdır.

Ayrıca sizi ilgilendiren bir çok konu Öğrenci işleri sayfasındaki YÖNETMELİK ve YÖNERGELER de yazılıdır. Neyi nasıl yapacağınızı bu yönetmelikleri okuyarak karar verebilirsiniz. Sizlerle ilgili bir hususta yönetim de bu yönetmelikleri uygulamak durumundadır.

======================================================= 09.09.2021 Perşembe

Azami Süre sonunda MEZUN OLAMAYAN öğrenciler için önemli Duyuru: 2014-2015 *BAHAR* Yarıyılından sonra kayıt yaptırıp 7 yıllık azami süreyi dolduran öğrenciler, duyuru ve yönetmelikleri dikkatli bir şekilde okusunlar. Sınıra yaklaşmayan öğrenciler de konu hakkında bilgi sahibi olsunlar ve önceden tedbirlerini alsınlar.. DUYURU METNİ VE YÖNETMELİK LİNKLERİ

======================================================= 27.08.2021 Cuma

Müdek müfredatı kapsamında 7 ve 8 yarıyıllarda "İŞ YERİ EĞİTİMİ ve Uygulaması" na göre Fabrikalarda çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda işleyiş ve bilgilendirme Bölüm sayfasında yapılmıştır. İş Yeri Eğitimi Duyurusu Dersi alacak öğrenciler önceden çalışacakları yerleri ayarlamaları gerekir. Duyuru içerisinde verilen bilgileri dikkatlice okuyunuz. Detay sorularınızı Arş.Gör. Ali Tahir hocaya sorun.

======================================================= 31.07.2021 Cumartesi

* STAJLA ilgili sorularınızı Ali Tahir hocaya sorun. Belgelerinizi benim siteden kendisi indirip, sigorta işlerinizi takip ediyor. Bu konuda sorularınıza cevap veremiyorum, direk olarak kendisine sorun..

Mekatronik Mühendislerine yönelik İŞ İLANLARI ve STAJ ilanları için, ilgili derneğin Kariyer sayfasını takip edebilirsiniz. Bunun için Linke Tıklayın

======================================================= 15.02.2021 Pazartesi

Üniversitenin resmi SOSYAL HESAPLARını takip ederek, güncel duyuruları görebilirsiniz. https://www.facebook.com/krbkuni/
https://twitter.com/krbkuni
https://www.instagram.com/karabukuniv/?hl=tr
https://www.linkedin.com/in/karabuk-universitesi-2007/
https://www.youtube.com/user/kbu3nisantv

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ