KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI


======================================================= 20.10.2020 SALI

ÖDEV 1: (Son Teslim: 01.Kasım Pazar 24:00)(Ödev Yükleme Sayfasında Ö1'e yüklenecek)

A) TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki B3, B18, B30 numaralı ödevleri SolidWorks (yada başka bir çizim programında) çizip Pdf şekline dönüştürüp Ö1 yükleyin. Çizgi kalınlıkların, eksen çizgilerine dikkat edin. Eksen çizgileri ince olacak. Ölçülendirmeleri yapın. Ölçü çizgileri ince olacak. Çizimlerden bazıları inc ölçüsü olarak verilmiş. Örnek: 3-5/11 gibi. Bu ölçüleri mm çevirirken 25.4 ile çarpın. 5/11=0.45 bunun üzerine 3 eklersek, sonuç 3.45 inc olur. Buda 3.45x25.4=87.63 mm olur.

B) İNT. TAB. PROG.: Dersin Sayfasındaki 37-Uçak Serbest Atış Animasyonu uygulamasını yapın. Bu uygulamada uçağın hızını ve yüksekliğine bağlı olarak, bombanın bırakılacağı zamanı hesaplamanız gerekir. Bunun için Fizikteki eğik atış formüllerini kullanmalısınız. Detayları sayfada anlatılmıştır. Kendinizden başka eklemelerde yapın. Olabildiğince gerçekçi gözüksün.

C) WEB TASARIM: İnt.Tab.Prg. Dersin sayfasındaki GEÇMİŞ Ödevler Listesin'deki 1-Not Giriş Programı, 2-Sayı Tutma Oyunu başlıkları ile verilen iki ödevi yapınız. (Dikkat: Ödevlerin ikisi tek PDF haline haline getirilip sistemdeki Ö1 yüklenecek. Bunların ikisi tek bir ödevdir. Çalışan ekran görüntüleri ve kodlar konulacaktır). Ödevlerin içeriği Ders Notları 1 ve 2 ile alakalıdır. Öncelikle bu ders notlarındaki uygulamaları bizzat kendiniz deneyerek yapın. Çoğu derste uygulandı ve anlatıldı. Kendiniz denemedikten sonra öğrenemezsiniz.. Bu hafta sonu yapılacak olan Ek derse katılmaya çalışın. Döngüler ve bu ödevlerin nasıl yapılacağına dair açıklamalar orada tekrar verilecektir.
Dikkat: Bu dersteki ödevleri yüklerken aşağıdaki Ödev Yükleme linkindeki 8 nolu sırada Dersin Listesine önce kendinizi kaydetmeniz gerekiyor. Sonra alttaki listeden şifrenizle ödevinizi yüklemelisiniz. İlk kayıtta Şifrenizin fotografını çekin. Sonra Unutmayınız...

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 19.10.2020 Pazartesi

USD230-WEB TASARIM dersi için 24.Ekim.2020 Cumartesi günü saat 21:00 de Ek ders yapılacaktır. isteyen tekrar katılabilir.

======================================================= 16.10.2020 Cuma

TÜBİTAK, Lisans ve Yüksek Lisans proje derstekleri çağrısına çıkmıştır. Bitirme projesi yapan öğrencilerimizin bu desteklere başvurması önemlidir. Hem projenize destek alırsınız, hemde özgeçmişinize resmi bir projeyi bitirdiğiniz için belgesi olan bir madde eklemiş olursunuz.. Detayları İnceleyin

======================================================= 07.10.2020 Çarşamba

Benden PROJE DERSİni alan öğrenciler şu hususlara dikkat etsinler. Haftalık olarak dersler belirlenen saatlerde işlenmeyecektir. Projelerinizi belirleyip çalışmaya kendiniz başlamanız gerekiyor. Bunun için yapmayı düşündüğünüz proje konusu ile ilgili şu bilgileri bana maille gönderiniz. Dönem sonuna 3 hafta kala, ortak bir saat ve sanal ortamda projelerinizi bana sunacaksınız.

Proje Başlığı:
Proje Detay Anlatımı:
Projeyi Yapacak kişiler: (Grup olacaksa en fazla 3 kişi olabilir).
Projeyi bu dönem bitirecek misiniz yoksa ikinci dönemde devam edilecek mi, açıklama yapınız:
Mail adresleriniz:

VİZE notu: İleride ilan edilecek tarihte, O zamana kadar ne yaptıysanız, bu bilgileri tez formatında hazırlayıp (Tez formatı sitede vardır) Ödev sistemine yükleyeceksiniz. Döküman içeriğine göre not verilecektir.
FİNAL notu: Son haftalarda yapılacak proje anlatımınızdan ve Final/Bütünleme de yükleyeceğiniz Bitmiş projenin dökümanı üzerinden, ayrıca çalışır sistemi anlatan video linki üzerinden Final notunuz verilecektir (bütünlemeye kadar tüm eksikleri bitirip video sunusunu çekmiş olmanız gerekir). Yüklediğiniz dökümanın en sonunda bu videonun linki olmalıdır. Detay tarihler ileride verilecektir. Şimdilik buna göre hazırlıklarınızı yapınız. Proje konularınız için Sitedeki ilgili sayfayı inceleyin. Daha başka proje örnek linkleri de eklenecektir.


======================================================= 05.10.2020 Pazartesi

Bölümümüze yeni katılan 1. sınıflar için bu Çarşamba (07.Ekim) Saat 14-15 arasında Team programı üzerinden ORYANTASYON (Tanıtım, yönlendirme, kılavuzluk) Programı düzenlenecektir. Detaylar için tıklayın

======================================================= 17.09.2020 Perşembe

Güz dönemi uzaktan eğitim şeklinde olacağından, STAJını yapmayan öğrenciler varsa, stajlarını dönem içinde yapabileceklerdir. Konuyu Ali Tahir hoca takip etmektedir, yapacağı duyuruları bölüm sayfasından okuyun.

======================================================= 09.09.2020 Çarşamba

GÜZ DÖNEMİ tüm derslerin UZAKTAN eğitim yolu ile yapılacağına dair gelen yazı..

======================================================= 02.09.2020 Çarşamba

Bölüm Öğrencilerimizin ve Hocalarımızın, Proje çalışmaları ve Yarışma başarıları ile ilgili medya haberlerini okumak için tıklayınız..
Karabük Üniversitesi, TEKNOFEST yarışmalarına hazır
KBÜ’lü öğrenciler TÜBİTAK başarılarına bir yenisini daha ekledi

======================================================= 26.08.2020 Çarşamba

Yaz Okulu Ders ve Sınav dönemi tamamlandı.. Tek ders sınavları ile ilgili duyurular yapılacaktır. Diğer duyurular sıfırlandı.
ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 16.07.2020 Perşembe

Üniversitenin resmi SOSYAL HESAPLARını takip ederek, güncel duyuruları görebilirsiniz. https://www.facebook.com/krbkuni/
https://twitter.com/krbkuni
https://www.instagram.com/karabukuniv/?hl=tr
https://www.linkedin.com/in/karabuk-universitesi-2007/
https://www.youtube.com/user/kbu3nisantv