KİŞİSEL DERS ve BÖLÜM BAŞKANLIĞI DUYURULARI

======================================================= 03.12.2020 Perşembe

Genç girişimcilere Hibe Desteği

======================================================= 23.11.2020 Pazartesi

Kişisel VİZE SINAVLARI:

b) WEB TASARIM: Bu derste Vizede sınav yapılmayacaktır. İlan edilen TARİHİ DİKKATE ALMAYIN. Vize notu Ödevlerden oluşturulacaktır. Ocak-2021 in ilk haftasına kadar ödev yapmaya devam edilecektir. 6 adet ödev olacaktır.

c) PROJE DERSLERİ: Proje derslerinden yapmış olduğunuz çalışmalara Ocak-2021 ilk haftasına kadar devam ediniz. O tarih geldiğinde Vize notu için ödev sistemine yaptıklarınızı anlatan döküman yüklemeniz istenecektir. Bu dökümanlar üzerinden Vize notu verilecektir.

* VİZE notları, not girişinin son günü olan 08 Ocak 2021-Cuma gününden 3 gün önce buradan Excel olarak ilan edilecek. Varsa bir hata bildireceksiniz. Ardından Sisteme girilecektir. O tarihe kadar herhangi bir not açıklanmaz.
* FİNALler ile ilgili duyuru zamanı geldiğinde yapılacaktır.


======================================================= 19.11.2020 Perşembe

VİZE Sınavları ile ilgili duyuru

Sınav Haftası DERSLER DEVAM EDECEKTİR. Dersle sınav çakıştığı zaman, dersler kayıttan izlenecektir. Hocaların dersi ile sınavı çakışırsa, dersler başka bir zamanda işlenerek kayıt altına alınacaktır.

======================================================= 16.11.2020 Pazartesi

ÖDEV 3: (Son Teslim: 22.Kasım Pazar 24:00)(Ödev Yükleme Sayfasında Ö3'e yüklenecek)

A) TEKNİK RESİM: G11 ve G13 (12 yok!) sayfalarındaki 9 tane parçanın KATI modellerini çizin. Üç görünüşlerini çıkarın. Görünüşleri 2 boyutlu çizim ekranında kendiniz bizzat çizerek oluşturun. Ardından ÖLÇÜLENDİRMEleri yapın. Otomatik çıkarılan görüşlerden bu ödev için puan alınamaz. (Bazıları konuyu anlamamış. Katı modeli Part kısmından, Görünüşleri Drafting kısmından çizeceksiniz. Bunları Wordde bir araya getirip pdf ye dönüştüreceksiniz.)

Bu sene ARTI UYGULAMASI kaldırılmıştır. Uzaktan eğitim sisteminde kontrol zor olduğu için sadece ödev sınavlar ile değerlendirmeler yapılacaktır.

B) İNT. TAB. PROG. C) WEB TASARIM: (Ortak Ödev)

"Popüler Uygulamalar Web Sayfası" isminde bir ödev yapın. Ödevde Kullanıcı ve Şifre girişi olsun. Sayfanın üst tarafına estetik katacak resim işlem programları ile güzel bir afiş koyun. Sol tarafta linkleriniz bulunsun. Linkler başta Gözüksün ama kullanılamasın (yani Enabled özelliği false olsun). Kişi şifre girişi yaptıktan sonra Bu linkler aktif olsun. Linklere tıklandığında açılan alt sayfalar sağ taraftaki pencerenin içerisinde gözüksün. (Bu uygulama geçen hafta anlatılan "iframe" etiketi ile yada bu hafta anlatılacak Master Page uygulaması ile yapılabilir.) Şifre girişinde beni hatırla işaretlemesi olsun. Bu işaretlenince 3 gün boyunca kişi direk siteye girebilsin. (Bunu yapabilmek için geçen hafta anlatılan Session yada Cookie uygulamalarına bakın). Oturumu kapat seçeneği olsun. Bu işaretlenince kişinin kişi için oluşturulan Session yada Cookie silinsin. Böylece kişi şifre girişi yapmaya mecbur kalsın. Sayfada bulunacak linkler yada açılacak alt sayfalar şunlardan oluşsun.

a) Hesap Makinası Sayfası (4 işlem artı Trigonometrik (açılar vs) fonksiyonlar olsun)
b) Fotograf Albümü (Sayfa açıldığında altta kayan yazıdakine benzer küçük resimler olsun. Bunların üzerine tıklanınca büyük resim sayfanın üstünde açılsın.
c) Birim Dönüştürme Sayfası: Texbox a girilen bir birimin karşılığı hemen yanındaki Dropdownlistten (açılır menü) seçilince onun değerini altta kullanıcıya göstersin.
d) İdeal Kilo Hesaplama Sayfası: Kişi boy ve kilo sunu girince, Kilo durumunu kişiye söylesin. Bunun sağlıkçıların kullandığı formülün detaylarını öğrenin. Kişinin kilo durumu çok zayıfsa yan tarafta zayıf bir kişi silüeti gözüksün, kilolu ise kilolu bir silüet gözüksün. Böylece sayfaya bir canlılık ve görsellik katmaya çalışın..

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 27.10.2020 Salı

ÖDEV 2: (Son Teslim: 08.Kasım Pazar 24:00)(Ödev Yükleme Sayfasında Ö2'e yüklenecek)

A) TEKNİK RESİM: K4, K5, K6 sayfalarındaki tüm çizimler ile K18 sayfasındaki ilk 12 çizimin, sadece 3 görünüşünü çizin ve ölçülendirmelerini yapın. Katı model çizimi yok.. Çizgi kalınlıklarına dikkat edin.

B) İNT. TAB. PROG.: Mekanizma Tekniği Dersinin sayfasındaki (http://www.ibrahimcayiroglu.com/Sayfalar/Mekanizma_Animasyon_Ornekleri-1.aspx) 41 numaralı mekanizmanın animasyon hareketlerini derste anlatıldığı şekilde yaptırın. Mekanizma hızı ayarlanabilir olsun (TrackBar). Dönen diskin hız grafiğini ve aşağısındaki Kramayer dişlinin (doğrusal dişli) hareketinin nasıl değiştini, yine çizim yöntemleri kullanarak Grafiğini çizdirmye çalışın. Bunun için Grafikler yan tarafta ayrı bir picturebox içinde gösterilebilir..

C) WEB TASARIM: İnt.Tab.Prg. dersinin sayfasındaki "Geçmiş Ödevler Listesi"nde bulunan "Ödev25:Fizik Konularını Öğreten Bir Masaüstü Program Yazınız" başlığı ile verilen ödevi yapınız. Eksik olduğunuz konular var ise sitede verilen diğer örnekleri inceleyin. Özellikle Picturebox içerisinde resim nasıl görüntülenir bunları internetten yada ders notlarından öğrenin. Ödevin nasıl olacağının ana mantığı verilmiştir. Kendi mantığınıza göre olabildiğince geliştirmeye çalışın. Programın görselliği önemlidir ona da dikkat edin..

Yanlış numaraya yüklenen ödevden puan alamazsınız. Dikkat edin...

======================================================= 20.10.2020 SALI

ÖDEV 1: (Son Teslim: 01.Kasım Pazar 24:00)(Ödev Yükleme Sayfasında Ö1'e yüklenecek)

A) TEKNİK RESİM: Dersin sayfasındaki B3, B18, B30 numaralı ödevleri SolidWorks (yada başka bir çizim programında) çizip Pdf şekline dönüştürüp Ö1 yükleyin. Çizgi kalınlıkların, eksen çizgilerine dikkat edin. Eksen çizgileri ince olacak. Ölçülendirmeleri yapın. Ölçü çizgileri ince olacak. Çizimlerden bazıları inc ölçüsü olarak verilmiş. Örnek: 3-5/11 gibi. Bu ölçüleri mm çevirirken 25.4 ile çarpın. 5/11=0.45 bunun üzerine 3 eklersek, sonuç 3.45 inc olur. Buda 3.45x25.4=87.63 mm olur.

B) İNT. TAB. PROG.: Dersin Sayfasındaki 37-Uçak Serbest Atış Animasyonu uygulamasını yapın. Bu uygulamada uçağın hızını ve yüksekliğine bağlı olarak, bombanın bırakılacağı zamanı hesaplamanız gerekir. Bunun için Fizikteki eğik atış formüllerini kullanmalısınız. Detayları sayfada anlatılmıştır. Kendinizden başka eklemelerde yapın. Olabildiğince gerçekçi gözüksün.

C) WEB TASARIM: İnt.Tab.Prg. Dersin sayfasındaki GEÇMİŞ Ödevler Listesin'deki 1-Not Giriş Programı, 2-Sayı Tutma Oyunu başlıkları ile verilen iki ödevi yapınız. (Dikkat: Ödevlerin ikisi tek PDF haline haline getirilip sistemdeki Ö1 yüklenecek. Bunların ikisi tek bir ödevdir. Çalışan ekran görüntüleri ve kodlar konulacaktır). Ödevlerin içeriği Ders Notları 1 ve 2 ile alakalıdır. Öncelikle bu ders notlarındaki uygulamaları bizzat kendiniz deneyerek yapın. Çoğu derste uygulandı ve anlatıldı. Kendiniz denemedikten sonra öğrenemezsiniz.. Bu hafta sonu yapılacak olan Ek derse katılmaya çalışın. Döngüler ve bu ödevlerin nasıl yapılacağına dair açıklamalar orada tekrar verilecektir.
Dikkat: Bu dersteki ödevleri yüklerken aşağıdaki Ödev Yükleme linkindeki 8 nolu sırada Dersin Listesine önce kendinizi kaydetmeniz gerekiyor. Sonra alttaki listeden şifrenizle ödevinizi yüklemelisiniz. İlk kayıtta Şifrenizin fotografını çekin. Sonra Unutmayınız...

======================================================= 19.10.2020 Pazartesi

USD230-WEB TASARIM dersi için 24.Ekim.2020 Cumartesi günü saat 21:00 de Ek ders yapılacaktır. isteyen tekrar katılabilir.

======================================================= 16.10.2020 Cuma

TÜBİTAK, Lisans ve Yüksek Lisans proje derstekleri çağrısına çıkmıştır. Bitirme projesi yapan öğrencilerimizin bu desteklere başvurması önemlidir. Hem projenize destek alırsınız, hemde özgeçmişinize resmi bir projeyi bitirdiğiniz için belgesi olan bir madde eklemiş olursunuz.. Detayları İnceleyin

======================================================= 07.10.2020 Çarşamba

Benden PROJE DERSİni alan öğrenciler şu hususlara dikkat etsinler. Haftalık olarak dersler belirlenen saatlerde işlenmeyecektir. Projelerinizi belirleyip çalışmaya kendiniz başlamanız gerekiyor. Bunun için yapmayı düşündüğünüz proje konusu ile ilgili şu bilgileri bana maille gönderiniz. Dönem sonuna 3 hafta kala, ortak bir saat ve sanal ortamda projelerinizi bana sunacaksınız.

Proje Başlığı:
Proje Detay Anlatımı:
Projeyi Yapacak kişiler: (Grup olacaksa en fazla 3 kişi olabilir).
Projeyi bu dönem bitirecek misiniz yoksa ikinci dönemde devam edilecek mi, açıklama yapınız:
Mail adresleriniz:

VİZE notu: İleride ilan edilecek tarihte, O zamana kadar ne yaptıysanız, bu bilgileri tez formatında hazırlayıp (Tez formatı sitede vardır) Ödev sistemine yükleyeceksiniz. Döküman içeriğine göre not verilecektir.
FİNAL notu: Son haftalarda yapılacak proje anlatımınızdan ve Final/Bütünleme de yükleyeceğiniz Bitmiş projenin dökümanı üzerinden, ayrıca çalışır sistemi anlatan video linki üzerinden Final notunuz verilecektir (bütünlemeye kadar tüm eksikleri bitirip video sunusunu çekmiş olmanız gerekir). Yüklediğiniz dökümanın en sonunda bu videonun linki olmalıdır. Detay tarihler ileride verilecektir. Şimdilik buna göre hazırlıklarınızı yapınız. Proje konularınız için Sitedeki ilgili sayfayı inceleyin. Daha başka proje örnek linkleri de eklenecektir.


======================================================= 05.10.2020 Pazartesi

Bölümümüze yeni katılan 1. sınıflar için bu Çarşamba (07.Ekim) Saat 14-15 arasında Team programı üzerinden ORYANTASYON (Tanıtım, yönlendirme, kılavuzluk) Programı düzenlenecektir. Detaylar için tıklayın

======================================================= 17.09.2020 Perşembe

Güz dönemi uzaktan eğitim şeklinde olacağından, STAJını yapmayan öğrenciler varsa, stajlarını dönem içinde yapabileceklerdir. Konuyu Ali Tahir hoca takip etmektedir, yapacağı duyuruları bölüm sayfasından okuyun.

======================================================= 09.09.2020 Çarşamba

GÜZ DÖNEMİ tüm derslerin UZAKTAN eğitim yolu ile yapılacağına dair gelen yazı..

======================================================= 02.09.2020 Çarşamba

Bölüm Öğrencilerimizin ve Hocalarımızın, Proje çalışmaları ve Yarışma başarıları ile ilgili medya haberlerini okumak için tıklayınız..
Karabük Üniversitesi, TEKNOFEST yarışmalarına hazır
KBÜ’lü öğrenciler TÜBİTAK başarılarına bir yenisini daha ekledi

======================================================= 26.08.2020 Çarşamba

Yaz Okulu Ders ve Sınav dönemi tamamlandı.. Tek ders sınavları ile ilgili duyurular yapılacaktır. Diğer duyurular sıfırlandı.
ÖDEV YÜKLEME LİNKİ

======================================================= 16.07.2020 Perşembe

Üniversitenin resmi SOSYAL HESAPLARını takip ederek, güncel duyuruları görebilirsiniz. https://www.facebook.com/krbkuni/
https://twitter.com/krbkuni
https://www.instagram.com/karabukuniv/?hl=tr
https://www.linkedin.com/in/karabuk-universitesi-2007/
https://www.youtube.com/user/kbu3nisantv