2016-2017 GÜZ DÖNEMİ DERS ve BÖLÜM DUYURULARI


*************************************************** 23,Mart,2017-Çarşamba

PROJE ve TEZ derslerinde her ekip en az bir kez SUNUM yapmak zorundadır (Sadece benden ders alanlar için yazıyorum. Başka hocalardan alanlar o hocaların kurallarına uysun). Şu ana kadar 2 ekip sunum yaptı. Bundan sonrası için zaman yetmeyecektir. Bu nedenle herkes sunum yapacağı tarihi göndersin. Ona göre takip yapılacaktır. İsimler ve tarihler dersin sayfasında ilan edilecek. Sunum yapmak zoruludur. Diğer türlü geçer puan alınamayacaktır. Sunum yapacağınız tarihleri gönderin.

*************************************************** 23,Mart,2017-Çarşamba

5. ÖDEVLER: Teslim tarihi 02.Nisan Pazar (Vize öncesi olsada bu tarih değişmeyecek. Bir sonraki haftanın ödevleri Vizeden sonrasına bırakılacak. Tasarım dersinin vize sınavı yoktur. Görüntü işlemede ise Vizenin yarı notu sınavdan gelecektir.)
(GÖRÜNTÜ İŞLEME): dersin sayfasında verilmiştir.
(TASARIM dersi): Dersin sayfasında "Ödev 5-C-Kule Tipi Su Deposu Tasarımı"


*************************************************** 14,Mart,2017-Salı

YAZ OKULU VE STAJLAR: Dekanlıkla yapılan görüşmeye göre, (tüm bölümlerde uygulanıyor) yaz okulundan sonra staja müsaade edilmeyecektir. Akademik takvime göre 11.Eylülde okul açılmaktadır. Bu durum da 2 haftalık süre stajda geçtiği için staj yapılamayacak. Bütünleme süresi içersinde ve Yaz okulunun ilk haftasında staja müsaade edilecektir. Bütünlemeye kalanlar ya staj sonuna ek süre ekleyerek gün eksiğini tamamlasınlar (sigortaları bir kaç gün fazla yapılmaya çalışılacak), sigorta süresi içinde kalmak üzere Cumartesi günleride staj yaparak tolere etmeye çalışsınlar. 2 günden fazla bütünlemeye kalıpta stajda gözükenler, eğer son kısma ekleme yapamadıysa stajı tekrar edeceklerdir. Günlerin tespiti için aşağıdaki takvime bakın. Bu tarihlerin dışında farklı tarih belirleyenler, gerekli düzeltmeleri yapsınlar.

Yaz okuluna katılmayanlar yaz süresi içerisinde istediği tarihte yapabilir.

Yaz okulundan sadece staj dersini alıp, stajını yapmak isteyenler, Final not girişlerinden 3 gün önce defterini elektronik olarak sisteme yükleyerek teslim etmesi gerekir. Okula geldiğinde de defteri Ramazan beye vermelidir. Bitirme durumunda olmayanlar defterlerini zaten Ekle-sil haftasında teslim edecekleri için onların acele etmesine gerek yoktur.

Zorunlu durumda yaz okulundan önce ve sonra staj yapması gereken varsa bizimle görüşsünler. Yaz okulundan sonraki staj için firma yada kendileri sigortalarını yaparsa kabul edilebilir. Durumuna bakılarak karar verilecektir. Durumu kabul edilip iki staj nedeniyle Yaz okulundan sonra staj yapacaklar ikinci staja başlamadan önce sigorta belgelerini göndermeleri gerekir.

Yaz Okulu ve Staj Takvimi

*************************************************** 14,Mart,2017-Salı

TASARIM dersinin 3. ve 4. ödevi KÖPRÜ tasarımıdır. 3. ödev Ansys analizi olacak, 4. ödev modelini tahta çay çubuklarından yapıp evde kendiniz yük asacaksınız ve fotograflarıyıp sisteme yükleyeceksiniz. Detayları dersin sayfasındaki "3-A-Köprü Tasarımı" dökümanında. Eski köprüler geçersizdir. Bu sene köprü açıklığı 40 cm olacak. 300 civarında çubuğu geçmesin. (Her ikisi de 26 Mart Pazar günü yüklenecek)

GÖRÜNTÜ İŞLEME dersinin sayfasında verilen 3. ve 4. ödevleri yapıp 26 Mart Pazar günü her iki ödevi de yükleyin.
(Ödev 3): 3 numaralı notların içinde geçen "Ödev 1: Mouse ile Seçme, Taşıma ve döndürme işlemleri" ödevini yapınız.
(Ödev 4): 3 numaralı notların içinde geçen "Ödev 2: Resim büyültme" ödevini yapınız.

*************************************************** 13,Mart,2017-Pazartesi

YAZ OKULUnda Optimizasyon Tekniği yerine MAKİNE ELEMANLARI açılacaktır. Son sınıfta seçmeli ders olarak "Optimizasyon Tekniği" ve "Görüntü İşleme" dersleride başka bir hocanın üzerinde göstererek açılmaya çalışılacaktır fakat yeterli çoğunluk varsa üzerinde çalışılacak. Bu iki derste açılmasını istediğiniz ders varsa Ödev yükleme sayfasındaki ANKET listesine adınızı kaydettirin. Gereksiz yere ismini kaydettirip bizi uğraştıranlar, sonrasını da düşünsünler.. Ayrıca başka bölümlerde eşdeğerini bulabileceğimiz ders olursa oralardanda almınızı sağlayabiliriz.
ANKET linki
Yaz okulunda açılacak dersler

*************************************************** 10,Mart,2017-Cuma

TASARIM ödevlerinizin çizim aşamalarını gösterin. Diğer türlü internetten hazır indirilmiş bir ödev olarak değerlendirilip KOPYA işlemi görecektir. İnternetten indirilen ödevleri başkalarıda yapıp gönderebilir. İki ödevin aynısı karşıma geldiğinde ikiside kalacaktır.

*************************************************** 09,Mart,2017-Perşembe

DUYURU:
"Mekatronik Kulübü olarak sizi imalat sanayisinin Avrasya Bölgesi’ndeki buluşma noktası olan ve en yeni teknolojileri deneyimleyeceğiniz WIN EURASIA Automation 2017' de yerinizi almaya davet ediyoruz.Teknolojinin nabzını tutmaya gidiyoruz.
Sabah kumanyası, yolculuk esnasında ikramlar, serbest zaman olanaklarına sahip ve konforlu,güvenilir bu yolculukta seni de görmek isteriz."

Fuar Alanı: Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi

Gidiş Tarihi/Saati: 18.03.2017 / 03.00
Dönüş Tarihi/Saati:18.03.2017 / 19.30
*Kontenjan sınırlıdır.
Başvuru Linki:goo.gl/hf7wFb

*************************************************** 08,Mart,2017-Çarşamba

DUYURU:
"Sizlerin de bildiği üzere öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası şirketlerde, nitelikli pozisyonlarda istihdam edilebilmeleri için günümüzde ön koşul haline gelen yabancı dil bilgisini uluslararası bir sınav ile belgelendirmek gerekmektedir. Bu amaca hizmet eden TOEIC sınavının içeriği, kapsamı ve geçerliliği hakkında Hamit Çepni Konferans salonunda 09.03.2017 tarihinde 16:00-17:00 saatleri arasında Yabancı Diller Yüksekokul müdürü Okt. Asım AYDIN ve Akademik ve Sosyal Etkinlikler Koordinatörü Okt. Mustafa POLAT tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Sizlerden öğrencilerimizi bu toplantıya katılmaları konusunda bilgi vermenizi ve teşvik etmenizi istirham ederiz."

*************************************************** 08,Mart,2017-Çarşamba

DUYURU:
"Projeni Sergilemek İstermisin ?
Mekatronik Mühendisleri Derneği ve Mekatronik Mühendisliği Platformu olarak 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan WIN Otomasyon Fuarı’nda proje sergi alanı sağlayacağız.
Projeni Neden Sergilemelisin ?
Geçen yıl, 21 ülkeden 1581 firmanın katılımıyla, iş bağlantıları kurduğu fuar, başta elektrik, elektronik, makine, otomasyon olmak üzere 77 bin 244 profesyonel tarafından ziyaret edilmiştir. Siz de projenizi sergileyerek sektörle alakalı binlerce üst düzey temsilciyle tanışıp iş,staj ve projelerinize destek sağlama fırsatı yakalayabilirsiniz.
Bitirme projelerinizi ya da kişisel amatör projelerinizi (ticari satışı yapılmayan) sergilemek isterseniz, formu hemen doldurabilirsiniz.
https://goo.gl/forms/T45Es8eVb201G49s2
NOT: Sınırlı bir alan söz konusu olduğu için proje başvuruları değerlendirilerek seçilecek ve geri dönüş yapılacaktır."

*************************************************** 06,Mart,2017-Pazartesi

Bilgisayar Dest. TASARIM ve GÖRÜNTÜ İŞLEME derslerinin 2.ÖDEVLERİ dersin sayfasında yayınlandı. 12 Mart Pazar gününe kadar sisteme yükleyin. Tasarım ödevi "Odev2-E-Ek Tampon Tasarımıdır".

*************************************************** 22.02.2017

Bilgisayar Dest. TASARIM ve GÖRÜNTÜ İŞLEME derslerinin 1.ÖDEVLERİ dersin sayfasında yayınlandı. 05 Mart Pazar gününe kadar sisteme yükleyin. Tasarım ödevi "1.D-Boru Anahtarı" dır.

ÖDEV YÜKLEME LİNKİ
Ödevleri yüklerken dikkat edilecek hususlar

*************************************************** 22.02.2017

Haftaya Çarşamba günü 13:00 da PROJE ve TEZ dersini alanlar için 2 saat ders işlenecektir. Uygun boş bir sınıf bulunursa orada işlenir. Bulunmazsa Toplantı odasında yapılacaktır. Herkes başlangıç için konularını belirlesin. Konusu belirli olanlar ilerisi için neyi nasıl yapacağını netleştirsin. Sitede bilgileriniz yazılı değilse oraya konulabilecek şekilde kısa bir bilgilendirme gönderin.

*************************************************** 16.02.2017

Teknoloji Fakültesinde 3 BOYUTLU YAZICI larla ilgili bir SERGİ yapılacak. Projelerinde 3D yazıcı yapanlar bu sergiye katılsınlar. Cuma akşamına kadar da bana isimlerinizi ve telefonlarınızı gönderin. Oraya ileteyim. Sergi Afişi

*************************************************** 15.02.2017

Haftalık DERS PROGRAMI. Programda değişiklik var. Derse gelmeden önce bakınız.

*************************************************** 09.02.2017

Fulbright YL ve Dr bursu. Afiş.

ERASMUS Duyurusu.

Bitirme Tezi BURS Duyurusu. 3. sınıf öğrencileri Eğer şartları uygunsa tez konusunu belirleyip başvuru yapabilirler.

Ptt ile yapılan sözleşme ve fiyatlar

*************************************************** 03.02.2017

DERS MUAFİYETLERİ hakkında bilgilendirme: Karabük Üniversitesi Önlisans ,Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Madde 14 (2)" Muafiyet dilekçeleri bir defaya mahsus olmak üzere verilebilir. Öğrencinin muafiyet dilekçesi verdiği tarihten önce okumakta olduğu programda almış olduğu dersler için muafiyet dilekçesi verilemez. Muafiyet talebinde bulunan öğrencinin ders muafiyeti ilgili komisyon ve kurullar tarafından öğrencinin bağlı olduğu müfredatta yer alan tüm dersler açısından bir defaya mahsus incelenir.".
Ayrıca muafiyet dilekçelerinin verileceği tarihler akademik takvimde belirtilir. O tarihlerde verilebilir.

*************************************************** 31.01.2017

STAJ larınızı Yaz okulundan önce ve sonra yaparken şuna dikkat edin. Bütünlemeye ders bırakıp 2 günden fazla stajda olmazsanız staj reddedilir. Ayrıca Eylül'de 1 haftadan fazla akademik takvimden gün alırsa yine reddedilir. Cumartesi günleride staj yapabilirsiniz. Pazar olmaz. Buna göre takvimlerinizi ayarlayın.

*************************************************** 31.01.2017

Öğrenci işlerinin gönderdiği yazı. Ders alma işlemleri

*************************************************** 31.01.2017

Bahar Dönemi ders dağılımları

*************************************************** 30.01.2017

PROJE DESTEKLERİ için "bap/karabuk.edu.tr" adresine bilgileri benim girmem gerekiyor. Ama bunun için projelerinizde alacağınız ürünlerin proforma faturaları vs isteniyor. Son tarihi geçmediyse ve bu faturaları temin edebiliyorsanız sisteme projelerinizi girebiliriz.

*************************************************** 28.01.2017

Daha önceki STAJ yapılan firma isimleri. (staj yeri bulamayan öğrenciler istedi)
Listeye şehirler yazılmamış. Google da bulmaya çalışın. Daha etkilisi bölgenizdeki firmaları sanayi sitelerinde tarama yaptırmaktır. Böylece daha fazla adrese ulaşırsınız.
Staj işlemlerinde Ek1 dökümanı sizin bizim öğrencimiz olduğunu gösterir ve bu kağıdı imzalı olarak Cennet hanımdan alıp Firmaya vermeniz gerekir. Ek2 kağıdını da firma doldurup imzalayıp bize getirmelisiniz. Bu kağıt firmanın sizin stajınızı kabul ettiğini gösterir. Eğer firma kabul ederse Ek1 kağıdını hiç vermeden direk Ek2 kağıdını da doldurup bize getirebilirsiniz. Önemli olan firmanın sizin stajınızı kabul ettiğini gösteren kağıdı bize teslim etmenizdir.

STAJ YERLERİ nin uygun olup olmadığı ile ilgili sürekli soru sormaktasınız. Makine, Elektronik, yazılım temelli her firma olur. Büyük yada küçük olması önemli değil. En az 1 mühendis olmalıdır. Küçük firmalarda çalışırsınız pratiğiniz artar. Büyük firmalarda çalıştırmazlar ama gözlem yaparsınız, bilginiz artar. Tercih büyük firma yönündedir. Ona göre kendiniz karar verin.

*************************************************** 28.01.2017

31.Ocak Salı akşamına kadar TEK DERS sınavına girecek öğrenciler, Öğrenci işlerine dilekçe vereceklerdir. Tek ders sınavları ise 02.Şubat Perşembe günü yapılacaktır. Normal koşullarda en son dersi hangi hoca verdiyse sınavı o hoca yapar. Hocanın kabulü ile daha önceden dersi veren başka bir hoca da yapabilir.

*************************************************** 27.01.2017

GÜZ DÖNEMİ tamamlanmıştır. Artık notlarınız değişmez. BAHAR DÖNEMİ için duyuruları buradan takip edebilirsiniz.